מעבר לאתר המותאםלראשונה: הושתלו לסת ומפרק שהודפסו בתלת מימד

יעקב גרודקה No Comments on לראשונה: הושתלו לסת ומפרק שהודפסו בתלת מימד

לראשונה בישראל הושתלו לסת ומפרק שהודפסו ויוצרו בטכנולוגיית תלת מימד • תושב טבריה, סבל מכאבים לא ברורים בלסת, כשהגיע למחלקה לכירורגיית הפה והלסתות הוא עבר סדרה של בדיקות במהלכן התגלתה גרורה

18:51
06.04.20
איתי גדסי No Comments on מהראשונים בעולם: ישראל קיבלה משלוח מיפן של תרופות לקורונה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לראשונה בישראל הושתלו לסת ומפרק שהודפסו ויוצרו בטכנולוגיית תלת מימד: דוד גולדשטיין בן ה-64, תושב טבריה, סבל מכאבים לא ברורים בלסת. כשהגיע למחלקה לכירורגיית הפה והלסתות, במרכז הרפואי פוריה בעיר, הוא עבר סדרה של בדיקות במהלכן התגלה בלסת נגע בגודל 5 ס"מ שספג את החלק האחורי של הלסת. לאחר ביופסיה התברר שזו גרורה מהריאה.

"לא נהוג לנתח גרורות בלסת, מצד שני אנחנו יודעים שטיפול אונקולוגי – הקרנות וכימותרפיה לא פותר את הבעיה. לכן, לאחר דיון עם האונקולוגים בבתי החולים רמב"ם ושיבא החלטנו לעשות צעד נדיר במקרה כזה, ולנתח", אמר ד"ר עימאד אבו אל נעאג', מנהל המחלקה לכירורגיית הפה והלסתות. את ההחלטה לשחזר את הלסת והמפרק בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד קיבלו הרופאים לאחר התייעצות עם חברה טכנולוגית.

ד"ר אבי טואג, רופא בכיר במחלקה אומר כי זה "הטיפול הכי טוב שקיים היום בעולם. AB-DENTAL ייצרו העתק מדויק לחלוטין של הלסת של החולה. זה מאפשר למקם את הלסת בדיוק במקום והכי חשוב מאפשר תפקוד שהוא  לעין ערוך יותר טוב בהשוואה לפלטות בהן נעשה שימוש בעבר".

"בד"כ השחזור מאד קשה, הטכנולוגיה החדשה סייעה לנו מאד. אם בעבר ניתוח כזה נמשך כשש שעות, הפעם זמן הניתוח קוצר לשעתיים" אמר ד"ר אבו אל נעאג' "בעבר הלא רחוק , לא נהגו לשחזר את מפרק הלסת אחרי כריתה. הניתוח המוצלח הזה מראה שבעידן התלת מימד, אפשר וצריך לשחזר את המפרק וכך לשמור על המראה של הפנים ולהחזיר את המטופל לתפקוד באופן מלא וכמעט מיידי".

210 תגובות