מעבר לאתר המותאםהגאווה של רשות המיסים: לכדנו מבריחי תותים

בנצי לייזרוביץ No Comments on הגאווה של רשות המיסים: לכדנו מבריחי תותים

תושב פרדסיה ובנו – חשודים בהברחת תותי שדה קפואים במכולות ליבוא פולים ובמיה קפואים • השניים, שהיו מעורבים בעבר בהברחות, שוחררו בתנאים מגבילים בבית משפט השלום בראשון לציון

צילום: רשות המיסים
ואם לא די בכך, הרי שיבוא תותי שדה קפואים חייב באישור משרד הבריאות, אישורים שלא סופקו בהברחה זו, לפיכך בנוסף לגריעת הכספים מקופת הציבור יש גם סכנה פוטנציאלית לבריאות הציבור.
16:53
03.04.20
קובי פינקלר No Comments on בצה"ל לוקחים פיקוד על ב"ב: "נבצע בדיקות מקיפות ונעביר חולים למלוניות"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

אב ובנו חשודים בהברחת תותי שדה קפואים ובהתחמקות מתשלום מסים בהיקף של מאות אלפי שקלים: תושב פרדסיה ובנו – חשודים בהברחת תותי שדה קפואים במכולות ליבוא פולים ובמיה קפואים ובהתחמקות מתשלום מסי יבוא בהיקף של מאות אלפי שקלים. השניים, שהיו מעורבים בעבר בהברחות, שוחררו בתנאים מגבילים בבית משפט השלום בראשון לציון.

מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב ומחלקת בקרת יבוא במכס אשדוד מנהלות חקירה בחשד להברחת טובין תוך מתן הצהרה כוזבת למכס במטרה להתחמק מתשלום מס. כמצוין בבקשה שהוגשה לבית המשפט, בסוף חודש מרס השנה הוגשו למכס מסמכי היבוא של שתי מכולות, לפיהן הן אמורות להכיל ארגזי פולים ובמיה קפואים, אולם בדיקת תוכן אחת המכולות העלתה תמונה אחרת – בין ארזי הפולים והבמיה מוסתרים ומוברחים תותי שדה קפואים, החייבים במסי יבוא.

20160412012808 (1)

ואם לא די בכך, הרי שיבוא תותי שדה קפואים חייב באישור משרד הבריאות, אישורים שלא סופקו בהברחה זו, לפיכך בנוסף לגריעת הכספים מקופת הציבור יש גם סכנה פוטנציאלית לבריאות הציבור.

כב' השופט עמית מיכלס מבית משפט השלום בראשון לציון הורה על שחרור החשודים בתנאים מגבילים תוך איסור יציאתם מהארץ ל-180 יום, איסור יצירת קשר עם מעורבים במשלוח הנחקר וכן הפקדת ערבויות כספיות.

עורך דינם של החשודים מסר: "החשודים מכחישים את כל החשדות אשר נטענו נגדם, המדובר בחברה של יבוא ויצוא ירקות קפואים אשר פועלת בשוק 30 שנה והינה לאחת החברות המובילות בארץ בתחום הזה. במקרה הנדון הוזמנו ירקות קפואים ממצרים ובעקבות טעות אנוש של הספק המצרי הוכנסו למכולה שאריות של תות שדה קפוא".

לדבריהם, "המכס בגין סחורה זו עומדת על כאלפי שקלים בודדים ולא מאות אלפי שקלים כפי שנטען. המדובר בטעות אנוש של הספק אשר התבלבל בין הזמנה של חברה באיטליה לבין החברה בישראל, הספק המצרי הודיע לרשויות המכס על הטעות שבוצעה ולמרות זאת המכס חילט את הסחורה ובחר להכפיש את שמם של החשודים".0 תגובות