מעבר לאתר המותאם
1

בדיקת מד"א: לא נשללה אפשרות של מטען על המחבל

קובי פינקלר No Comments on בדיקת מד"א: לא נשללה אפשרות של מטען על המחבל

סערת החייל שירה במחבל המנוטרל בחברון מקבלת היום תפנית • ועדת הבדיקה של מד"א קבעה כי לא נשללה אפשרות של מטען על המחבל • האם מסקנות אלו יסייעו לטענות החייל כי הוא פעל כראוי?

צילום: Wissam Hashlamon/Flash90
המחבל היה שרוע על הקרקע עם מעיל (ביום חמסין) ואף גורם ביטחוני בשטח לא הפיג חשש זה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

סערת החייל שירה במחבל המנוטרל בחברון מקבלת היום תפנית, לאחר שועדת הבדיקה של מד"א קבעה כי לא נשללה אפשרות של מטען על המחבל, וזאת בניגוד למסקנות צה"ל.

הועדה הגישה היום את ממצאי מסקנותיה. ועל פיה נמצא כי בזירת האירוע לא נשלל חשש למטען חבלה או גורם מסכן אחר, זאת בין השאר בשל העובדה כי המחבל היה שרוע על הקרקע עם מעיל (ביום חמסין) ואף גורם ביטחוני בשטח לא הפיג חשש זה.

במצב זה חל איסור על צוותי מד"א לטפל במפגע ולכן הצוותים שהוזעקו למקום פעלו כשורה ובהתאם לנהלים.

בנוסף, הוועדה ציינה כי מצופה מצוותים הרפואיים לנקוט פעולה אקטיבית ולבקש מכוחות הביטחון בזירה לוודא כי הנפגעים בטוחים לטיפול רפואי, על מנת שניתן יהיה לגשת ולהעניק טיפול רפואי.

עוד נמסר כי הוועדה ממליצה לפנות לארגון ההצלה אליו משתייך החובש שהתבטא בצורה לא ראויה על מנת למצות את ההליכים נגדו.

במד"א מדגישים כי "מסקנות הוועדה מצביעות על כך כי לא נפל פגם בפעילות צוותי מד"א בזירת האירוע".

בנוסף, היום במהלך טקס הענקת דרגות בפורום מטכ"ל התייחס שר הביטחון משה יעלון לפרשה ואמר כי "יש סערה גם בבית בימים הללו שלא בטובתו של הצבא. כשנכנסים למלחמה חשוב לנצח בה ולהישאר בני אדם. לשים את הגבולות הערכיים, המוסריים, וכשמישהו חורג מזה באופן כל כך בולט כפי שזה עלה בתחקיר הראשוני בחברון, אז נכון להגיד את זה בצורה מאוד ברורה", אמר יעלון.0 תגובות