מעבר לאתר המותאם
1

צבא 'בצלם' • שלושה קצינים ננזפו בפרשת החייל שירה במחבל

קובי פינקלר No Comments on צבא 'בצלם' • שלושה קצינים ננזפו בפרשת החייל שירה במחבל

בחצי השנה האחרונה טיפלו חיילי צהל ב 170 מחבלים פצועים. הקצינים ננזפו על כך שלא דאגו לטפל במחבל הפצוע • "בצה"ל ינתן גיבוי מוחלט למפקדים וחיילים על שגיאות אך לא על התנהגות שאינה נורמטיבית ומנוגדת לערכיו"

צילום: צילומסך
באירוע היו נוכחים שני מ"מ, אחד שטיפל בחייל הפצוע ומ"מ נוסף שהגיע למקום כדי לסגור את השטח וכן המ"פ שהגיע לאחר מכן. שלושת הקצינים ננזפו היום בידי מפקד החטיבה והתחקיר נמשך.

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

גורם צבאי בכיר קובע כי החייל שירה בפורים במחבל בצומת תל רומייד, לא היה כלל במעגל שהיה בעת הפיגוע והוא הגיע לשם עם חפ"ק המ"פ 6 דקות אחרי ששני המחבלים כבר היו שרועים על הקרקע אחד הרוג ואחד פצוע ואז ירה במחבל ועל כך הוא נעצר.

באירוע היו נוכחים שני מ"מ, אחד שטיפל בחייל הפצוע ומ"מ נוסף שהגיע למקום כדי לסגור את השטח וכן המ"פ שהגיע לאחר מכן. שלושת הקצינים ננזפו היום בידי מפקד החטיבה והתחקיר נמשך.

בסוף השבוע תיחקר את האירוע אישית מפקד פיקוד המרכז רוני נומה וממצאי החקירה הועברו לידי הרמטכ"ל.

בחצי השנה האחרונה טיפלו חיילי צהל ב 170 מחבלים פצועים. הקצינים ננזפו על כך שלא דאגו לטפל במחבל הפצוע.

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט עודכן על פרטי התחקיר בשטח שבוצע על ידי מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה. הרמטכ"ל שיבח את סיכול הפיגוע וההתנהגות המקצועית של הלוחמים וציין כי צה"ל מנהל מאבק נחוש ומקצועי נגד הטרור והתוצאות ניכרות. בצה"ל ינתן גיבוי מוחלט למפקדים וחיילים על שגיאות אך לא על התנהגות שאינה נורמטיבית ומנוגדת לערכיו.

הרמטכ"ל הוסיף כי יש לו אמון מלא במפקדים בשטח העוסקים בפעילות מבצעית מורכבת ובמערכת החקירה והמשפט של צה"ל וכי יש לאפשר לגורמים לבצע בדיקה מקצועית, עניינית ונקייה. שיח מתלהם אינו תורם לצבא מקצועי, נחוש וערכי.0 תגובות