מעבר לאתר המותאם
1

לא תאמינו: כמה אוטובוסים נוסעים ביום בבני ברק?

איתי גדסי 2 Comment on לא תאמינו: כמה אוטובוסים נוסעים ביום בבני ברק?

תחבורה ציבורית ללא הפסקה: נתונים מפתיעים התפרסמו הערב על כמות הנסיעות בתחבורה הציבורית בעיר בני ברק • כמה נסיעות מתבצעות בכל יום? וכמה קווים פועלים בעיר החרדית? • כל המספרים

צילום: Flash90
מדובר בעיר עתירת תחבורה ציבורית: מדי יום מתבצעות בה כ-6,200 נסיעות אוטובוס באמצעות 162 קווים – כלומר, פעילות תחבורה ציבורית ענפה ביותר. מדי יום מתבצעות בעיר כ-104 אלף נסיעות נוסע, מתוכן כ-40 אלף נוסעים מבצעים נסיעות פנימיות בעיר.
0:46
06.07.20
דוד קליגר No Comments on חתן ההלכה העולמי לשנת תש"פ: הרב ישראל אלפסי • צפו ברגעי השיא

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מנתונים שהתפרסמו הערב (רביעי) על ידי משרד התחבורה, עולה כי בעיר בני ברק מתבצעות מדי יום כ-6,200 נסיעות אוטובוס, באמצעות 162 קווים.

בני ברק מונה קרוב ל-180 אלף תושבים ובעיר מועסקים כ-16.5 אלף תושבי העיר וגם קרוב ל-20 אלף איש שאינם תושבי העיר, רובם מת"א, פ"ת או רמת גן ויש בה גם אזור מסחרי שמושך מבקרים רבים.

מדובר בעיר עתירת תחבורה ציבורית: מדי יום מתבצעות בה כ-6,200 נסיעות אוטובוס באמצעות 162 קווים – כלומר, פעילות תחבורה ציבורית ענפה ביותר. מדי יום מתבצעות בעיר כ-104 אלף נסיעות נוסע, מתוכן כ-40 אלף נוסעים מבצעים נסיעות פנימיות בעיר.

מבין 6,200 הנסיעות המתבצעות בעיר – כ-1,300 נסיעות מתחילות בה, 1,700 נסיעות מסתיימות בה והשאר עוברות בה. מרבית הקווים פועלים ללא מסופים או תחנות קצה מסודרות שכוללות חנייה לאוטובוסים, כך שאוטובוסים נאלצים בין הנסיעות לחנות ברחובות העיר. למשל, ברח' בן גוריון מסתיימות קרוב לשליש מהנסיעות הפועלות בעיר. לדברי משרד התחבורה "המשרד פעל בשנים האחרונות נמרצות לאיתור שטחים לשימוש כמסוף או חניון תפעולי".

יש לציין כי חלק גדול מהנסיעות הבינעירוניות המגיעות אל העיר, עוברות ברחובותיה הפנימיים. לדוגמא, ברחובות רבי עקיבא וחזון אי"ש עוברים כ-40-50 אוטובוסים בשעת שיא בוקר (תלוי בקטע) לכיוון, הרבה מעל לכמות האוטובוסים שמצדיקה הקמת נת"צ על פי הנחיות משרד התחבורה מקדם תכנית לקידום הסדרי העדפה בכל רחבי מטרופולין ת"א ובכלל זה העיר בני ברק.2 תגובות

מיין תגובות
  1. 2

    ישנה עיצה פשוטה, שתוריד מנפח התחבורה. יש להעביר את מסלול 422 ואולי עוד כמה קווים שיסעו מנקודת היציאה דרך זבוטינסקי עד צומת גהה ושם ימינה. תחנה בגשר לתושבי רמת אלחנן והסביבה. ואח"כ לקוקה קולה.
    ועוד הצעת ייעול : לפתוח את הרחוב שבין קהלות יעקב להשומר. שתהיה זרימה ליציאה מהעיור ולא יאלצו לעמוד בפקקים של עזרא.

  2. 1

    האוטובוסים לא משרתים את כל האזרחים אני גרה בבני ברק אין אוטובוס שמגיעיה לעיר מודעין אני ביקשתי שקו422או423 או425או428 שיעצרו שנוכל לה לעלות על קו111 למודעין אני כחבתי לפני כשנתים מכתהים למשרד התחבור עד היום לא נתנו תשובה אני צריכה לקחת אוטובוס לתל אביב ושם לקחת111 למה אני אזרחית בני ברק תודה מראש