מעבר לאתר המותאם
1

אחרי שהשבית אייפונים בעולם: 'אפל' פתרה את הבאג

יוסי אשר No Comments on אחרי שהשבית אייפונים בעולם: 'אפל' פתרה את הבאג

אלפי משתמשים פנו לחברת 'אפל' בבהילות לאחר שקיבלו הודעה מסתורית בה נכתב 'Error 53' ואשר השביתה את מכשיריהם • לאחר בירור עלה כי כל מי שרכש כפתור הבית מחנות פרטית לא מורשית, נתקל בבעיה

'אפל' שחררה גירסה לתיקון התקלה אך לשימוש בכפתור הטאצ' היה על המשתמשים לפנות לתיקון במעבדה רשמית
12:20
29.10.20
אריאל שרפר No Comments on העבר-עין – מבקר המדינה 2020 \\ אריאל שרפר • דעה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בשבועות האחרונים התקבלו במשרדי אפל אלפי תלונות מצד משתמשי אייפון שקיבלו הודעת שגיאה למכשיריהם בה נכתב 'Error 53'. לאחר קבלת ההודעה המכשיר שקיבל את ההודעה הושבת ללא יכולת לשחזרו. המכשירים שהיו חשופים לתקלה, הם בעיקר בעלי מכשירי אייפון 6 או 6 פלוס, שהחליפו בחנות פרטית את כפתור הבית המכיל את החיישן הביומטרי לזיהוי טביעת האצבע Touch ID.

כעת, לאחר הסאגה, משחררת 'אפל' גירסה חדשה שצפויה 'להציל' את המכשירים ולהשיב את החומר שהיה על האייפון טרם השגיאה ושלא גובה בענן. העדכון החדש הנקרא iOS 9.2.1, פותר את הבעיה. המשתמשים שנפגעו יוכלו מעתה לשחזר את החומרים מהאייפון דרך האייטונס ועל ידי חיבור למחשב.

עם זאת, העדכון לא ישיב את כפתור הטאצ' לחיים אלא יכריח את הלקוח לפנות למעבדת 'אפל' מקורית, שם הכפתור יוחלף במקורי ויוכל לשוב לפעולה.

הסיבה לסירובה של 'אפל' להכיר בכפתור האלטרנטיבי טמונה בעובדה כי בזה המקורי מתקינה החברה מנגנון שנועד להגן על הנתונים הנשמרים ב'מוח' הכפתור. בזה המותקן על ידי חנות פרטית, לא קיים מנגנון ההגנה ולפיכך בעלי האייפונים שרכשו בחנות הפרטית לא יוכלו להשתמש בפיצ'ר.0 תגובות