מעבר לאתר המותאם
1

ירדן תקבל שליטה על מצלמות הר הבית, סמוטריץ' מאיים

איתי גדסי No Comments on ירדן תקבל שליטה על מצלמות הר הבית, סמוטריץ' מאיים

דיווח ערבי: משלחת ירדנית קיבלה התחייבות מנתניהו לרישות הר הבית במצלמות ע"מ "לשלוט בהפרות ופגיעות באל אקצה על ידי הסתערויות המתנחלים" • סמוטריץ': יהיו השלכות קואליציוניות

"מדובר בכניעה נוספת ובנסיגה בריבונות היהודית על ההר ולכך לא נוכל להסכים"
13:08
14.07.20
איתי גדסי No Comments on דו"ח מבקר המדינה על השלטון המקומי הוגש ליו"ר הכנסת

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

כלי תקשורת ערבים דיווחו היום על משלחת ירדנית שנפגשה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וסיכמה עמו על רישות הר הבית במצלמות. בארגוני ההר ובגופי הימין רואים את העניין בחומרה, ותוקפים את ראה"מ בחריפות.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ כתב לנתניהו: "בכלי תקשורת ערבים פורסם בסוף השבוע כי משלחת ירדנית כבר הגיע לירושלים בכדי לסכם פרטים אחרונים באשר לפרויקט התקנת המצלמות בהר הבית. מאותם הפרסומים עולה כי המצלמות יותקנו רק בשטח ההר ולא בתוך המסגדים בכדי לשלוט "בהפרות ופגיעות באל אקצה על ידי הסתערויות המתנחלים" וכי השליטה עליהם תהיה של הוואקף הירדני.

"בהופעתך לפני מספר חודשים בפני מליאת וועדת החוץ והביטחון הבטחת כי התקנת המצלמות הנה יוזמה ישראלית, כי המצלמות יותקנו גם בתוככי המסגדים בכדי לתעד התבצרות ואלימות של פורעים ערבים וכי השליטה והבקרה יהיו בידי משטרת ישראל באופן מלא. השארת פתוחה את שאלת השידור לציבור הרחב ברשת האינטרנט אולם הבהרת כי החמ"ל שישלוט על המצלמות והתיעוד המלא און-ליין יהיו בידי מדינת ישראל. בהופעתך האמורה בפני וועדת החוץ והביטחון הצגת את הפרויקט כיוזמה ישראלית שנועדה לחשוף לעולם את ההתנהגות הערבית האלימה במתחם.

"כאמור, מהפרסומי הימים האחרונים מצטיירת תמונה הפוכה של המציאות. עולה כי המצלמות ירכשו על ידי הירדנים, יותקנו על ידי הירדנים, לא יותקנו מצלמות בתוך המסגדים והשליטה והצפייה בהן יהיו בידי הירדנים. ככל שכך הם פני הדברים מדובר בכניעה נוספת ובנסיגה בריבונות היהודית על ההר ולכך לא נוכל להסכים. אני מפציר בך להימנע מכניעה ולהורות על ביצוע פרויקט המצלמות כפי שהבטחת כפרויקט ישראלי על כל המשתמע מכך, וכלל זה – רכישת המצלמות על ידי ישראל, התקנתן על ידי משטרת ישראל, התקנתן גם בתוך המסגדים ובכל השערים מהם נכנסים הערבים להר ושליטה ובקרה מלאה בהן על ידי משטרת ישראל".

סמוטריץ חתם את מכתבו: "הר הבית הינו המקום המקודש ביותר לעם היהודי ולפגיעה נוספת בריבונות בו על רקע המצב העגום גם כך המתקיים בו יהיו השלכות קואליציוניות".

גם במטה ארגוני המקדש מגנים את החלטת ממשלת נתניהו ואומרים: "זהו כרסום נוסף בריבונות המדולדלת בהר הבית, אחרי שנים של הכרזות והצהרות שסמכות הוואקף בהר הבית היא דתית בלבד".0 תגובות