מעבר לאתר המותאם
1

המהומה החדשה: טראמפ תוקף את האפיפיור בגלל מקסיקו

יוסי צלניקר 1 Comment on המהומה החדשה: טראמפ תוקף את האפיפיור בגלל מקסיקו

האפיפיור פרנציסקוס אמר ביום חמישי האחרון כי המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ הוא "לא נוצרי" אם בכוונתו לבנות חומה בגבול ארה"ב-מקסיקו • טראמפ אמר כי לא מתאים למנהיג דתי לפקפק באמונה של אדם.

"אני לא חושב שהוא מבין את הסכנה של גבול פתוח שיש לנו עם מקסיקו," אמר טראמפ בראיון לתקשורת. "אני חושב שמקסיקו עומד מאחורי הדברים של האפיפיור כי הם רוצים לשמור על הגבול בדיוק כפי שהוא. הם עושים המון כסף, אנחנו מאבדים"
0:33
09.07.20
דוד קליגר No Comments on בשיאה של השמחה: חתן הבר מצווה בביצוע נפלא ל"מה אשיב" • צפו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

דונלנד טראמפ, המועמד המוביל לנשיאות הרפובליקנית בארה"ב, הבטיח לבנות חומה בגבול המקסיקני מטקסס לקליפורניה ולגרש 11 מיליון בני אדם הנמצאים בארה"ב באופן בלתי חוקי אם ייבחר לנשיא. ההערות של אפיפיור הגיעו בדרך הביתה ממקסיקו לאחר שהגיע לביקור במקסיקו.

"אדם שחושב רק על בניית חומות, באשר הם, ולא מתעסק בלהתגשר, הוא אינו נוצרי," אמר פרנסיס. "זה לא בשורה טובה".

הסנטור מטקסס טד קרוז, עוד מועמד רפובליקני לנשיאות ארה"ב, גם תמך בבניית גדר בגבול, ואף הוסיף בצחוק שהוא יבקש מטראמפ לשלם עבורו.

טראמפ הגיב על דבריו של האפיפיור: "אני לא חושב שהוא מבין את הסכנה של גבול פתוח שיש לנו עם מקסיקו," אמר טראמפ בראיון לתקשורת. "אני חושב שמקסיקו עומדת מאחורי הדברים של האפיפיור כי הם רוצים לשמור על הגבול בדיוק כפי שהוא. הם עושים המון כסף, אנחנו מאבדים".

"אין למנהיג, במיוחד מנהיג דתי, את הזכות להטיל ספק בדת או אמונה של אדם אחר" הוא אמר. "הם (מקסיקו ש.מ.) משתמשים באפיפיור ככלי משחק והם צריכים להתבייש בעצמם לעשות זאת, במיוחד כאשר כל כך הרבה דיני נפשות תלויים בזה"

הוא גם אמר "אני יכול להבטיח כי האפיפיור רוצה שדונלד טראמפ יהיה הנשיא, וגם אז, כל זה לא היה קורה".

וטראמפ הוסיף: "כשנשאל האפיפיור אם הוא חש שהוא משמש ככלי משחק של מקסיקו, פרנסיס אמר שהוא לא יודע".

"אני משאיר את השיקול הדעת לכם…"1 תגובות

מיין תגובות