הרב צפניה דרורי קורא לעלייה המונית להר הבית: "הרב קוק מעולם לא אסר"

  "ישראל הרבו לעלות אל ההר בטהרה - וכך כותב הרמב"ם על עצמו שעלה להתפלל במקום, וכן ראשונים אחרים שעלו להר"
  איתי גדסי 2 Comment on הרב צפניה דרורי קורא לעלייה המונית להר הבית: "הרב קוק מעולם לא אסר"

  שובו של הפולמוס?: רבה של קרית שמונה הרב צפניה דרורי, קורא לעלות להר הבית • "תפקידנו הוא לגלות לעם ישראל ולכל העולם כי המקום קדוש לישראל ובתוך כך למנוע מהמוסלמים לפגוע בקדושתו"

  "ישראל הרבו לעלות אל ההר בטהרה - וכך כותב הרמב"ם על עצמו שעלה להתפלל במקום, וכן ראשונים אחרים שעלו להר"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רבה של קרית שמונה, וראש הישיבה הרב צפניה דרורי, קורא לעלות להר הבית, לגלות לעם ישראל ולכל העולם כי המקום קדוש לישראל, למנוע מהמוסלמים לפגוע בקדושתו, או ליחסו כקדוש למוסלמים ולנוצרים.

  הרב דרורי מתלמידיו הבכירים של הרב צבי יהודה קוק, התייחס לחוברת שהוציא לאור הרב צבי טאו גם הוא מתלמידיו של הרצי"ה שקורא להתרחק מהר הבית בטענת "הריחוק המקרב".

  בפתח מכתבו מבדיל הרב דרורי בין הבלבול שיוצרת השוואה בין הר הבית שהוא "מחנה לויה", לבין העזרה של המקדש הקדושה ממנה כ"מחנה שכינה".

  לדברי הרב דרורי, הרב קוק האב ובנו הרצי"ה מעולם לא אסרו את העליה להר הבית. ה"אזהרות על העלייה להר נאמרו רק כדי למנוע מעמי הארץ להיכנס למקום המקדש עצמו, ולא לעזרת הלויים". זו גם הסיבה לאזהרות הרבנות בענין, מסביר הרב דרורי ומבהיר ש"אין שום מקור שבו נאסר לעלות לעזרת הלויים".

  "ישראל הרבו לעלות אל ההר בטהרה – וכך כותב הרמב"ם על עצמו שעלה להתפלל במקום, וכן ראשונים אחרים שעלו להר". "מנהג א"י הוא לעלות", קובע הרב.

  אמנם גם הרב דרורי טוען ש"ישנם תנאים לעלייה להר הבית: מורא מקדש, ללא נעליים ובטבילת טהרה במקווה שכשר לטהרת נשים". אבל "מכאן רואים שיש מצווה לעלות". עם כל החומרות, אנו יודעים בדיוק איפה אין חשש קדושת מקדש ורק לשם עולים יראי ה', בוודאי לא נכנסים למקומות האסורים.

  "העלייה להר הבית הינה חיונית ממש בימינו, כי בימים אלו עם ישראל מתרחק מהמקום ולא מבין את קדושתו. תפקידנו הוא לגלות לעם ישראל ולכל העולם כי המקום קדוש לישראל ובתוך כך למנוע מהמוסלמים לפגוע בקדושתו או לחילופין ליחסו כקדוש למוסלמים והנוצרים. מורא מקדש מחייב לפרסם את מעלת המקום ולהתרומם בשפע קדושתו, המשפיע על העולים מורא מקדש ולהט אמונה שאינו פוסק".

  יצויין כי גדולי ישראל כמו גם הרבנות הראשית, אוסרים מכל וכל את העליה להר הבית. ניסיונותיהם הרבים של חוגי הר הבית בקרב אנשי הימין לשנות את עמדתם ההלכתית – נתקלו בחוסר הצלחה מוחלט, ואף הביאו לחידוד קריאתם המפורשת שלא לעלות בהר ה'.  2 תגובות

  מיין תגובות
  1. 2

   אני מציע לכבוד הרב לעיין בקונטרס הנפלא של הרה"ג שלמה בניזרי אשר הוכיח שם בצורה מדהימה שישנה מסורת של למעלה מאלף שנה שישראל לא עלו להר הבית. בנוסף הוכיח שם הרב שהרמב"ם והמאירי ואחרים מגדולי ישראל שמנסים לייחס שעלו אין זה נכון. לבוא ולומר שהרבנים לבית קוק לא אסרו עלייה הרי זה הסילוף הכי גדול שנשמע מאז ומעולם. הקורא שם יראה את הדברים המפורשים של הרבנים לבית קוק שאוסרים באופן חד משמעי שאינו משתמע לשתי פנים.

  2. 1

   חשבנו שנרגעו מזה.
   כל כך בוער להם להעיר שוב את גל הטרור שנגע אט אט?