נחשף: המיזם המוזיקלי שעומד מאחורי הקמפיין שהסעיר את הישיבות

  כל ניסיונות מפיקי תכניות מוזיקה, אמרגנים ובחורי ישיבות נמרצים, לגלות מה עומד מאחורי היזמה - כשלו. מפרסמי המודעה, בשלב הזה, ביקשו אך ורק את תשובותיהם של הבחורים לסקר
  ישראל פריי 5 Comment on נחשף: המיזם המוזיקלי שעומד מאחורי הקמפיין שהסעיר את הישיבות

  קמפיין מסתורי קרא לבחורי ישיבות להשתתף בסקר טלפוני ולזכות בסכום גבוה • המודעות הצליחו להסעיר את בחורי הישיבות, שהיום ישמחו לגלות את פשרו: מאחורי הקמפיין עומד הרכב מוזיקלי חדש וייחודי ב"מנהג ירושלים"

  כל ניסיונות מפיקי תכניות מוזיקה, אמרגנים ובחורי ישיבות נמרצים, לגלות מה עומד מאחורי היזמה - כשלו. מפרסמי המודעה, בשלב הזה, ביקשו אך ורק את תשובותיהם של הבחורים לסקר
  18:54
  25.02.24
  בנצי לייזרוביץ No Comments on הלוויה קורעת לב: "איך נפרדים מבן יקר כמוך?"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  קמפיין מסתורי שפורסם בהיכלי הישיבות, הצליח לסחוף אחריו עשרות אלפי בחורים, לעורר את סקרנותם, ואף הצליח לחצות – באופן מפתיע – את מפתני הישיבות, וליצור התעניינות שיא בקרב בעלי שמחות, ואנשי תעשיית המוזיקה.

  במודעות שנתלו בישיבות הגדולות, התבקשו הבחורים לענות על סקר טלפוני קצר, בו יישאלו על העדפתם לתזמורת שתשיר בחתונתם. העובדה כי המודעה הציעה פרס בשווי 8000 ש"ח, בנוסף להתמקדות בתזמורת של "מנהג ירושלים" שהוא נושא מדובר בישיבות, כמו גם הפנייה הראשונה מסוגה שנעשתה לבחורי ישיבות בקמפיין ממוקד וישיר, תוך ציון שמה הספציפי של הישיבה, בראש המודעה שנתלתה בה – יצרו עניין עצום סביבה.

  כל ניסיונות מפיקי תכניות מוזיקה, אמרגנים ובחורי ישיבות נמרצים, לגלות מה עומד מאחורי היזמה – כשלו. מפרסמי המודעה, בשלב הזה, ביקשו אך ורק את תשובותיהם של הבחורים לסקר.

  לקראת ליל שישי האחרון, "כיסו" את הלוחות בישיבות, מודעות שחשפו את היזמה החדשנית שעומדת מאחורי הקמפיין המסקרן.

  מיזם חדש וייחודי, מבקש להביא בשורה לחתונות של "מנהג ירושלים", ולהשיק הרכב מוזיקלי ברמה שעדיין לא קיימת בשוק התזמורות הקיימות.

  כל מי שאי פעם ערך שמחה כמנהג ירושלים או השתתף בה, זוכר היטב את התזמורת המאולצת, שלרוב מורכבת מאוסף של מספר זמרים, ונגן תופים. אמת שיש חן ואפילו ערבות לשירה הווקאלית הנעשית על פי ההלכה, אך חוסר הארגון והאקראיות של ההרכבים, מורגשים היטב, בעיקר על השירה, אך גם על חוסר ביטחון שמשפיע על היכולת לשמח ולהופיע היטב.

  מקהלת "כתר" החדשה, מביאה סטנדרטים שונים ובלתי מוכרים במנהג ירושלים. לראשונה, מוקם הרכב קבוע, עליו נמנים זמרים איכותיים ומוכרים, שעד היום עשו חיל כזמרי חתונות מצליחים, ובחרו להתאגד כמקהלה קבועה, ולהופיע בצוותא, במסגרת "מקהלת כתר".

  ב״כתר״ מציגים מוצר מהפכני בשוק השמחות הירושלמי, שלראשונה זוכה להרכב מלא, המקביל לתזמורות מובילות. ההרכב כולו, על חברי המקהלה המעולים שבו, המתופף, קול הבס וכלי ההקשה שלוהקו ליצירה המוזיקלית המושקעת, מתאחדים לכדי פרויקט שיהפוך כולו למקשה אחת, יופיע באופן קבוע בחתונות ובאירועים, דבר שטרם נראה כמותו בענף, ושצפוי להשפיע רבות על איכות המוזיקה באירועים הללו.

  חברי המקהלה עמלים כבר מזה כמה חודשים על חזרות, במטרה להגיע לאחידות מושקעת, ברמה הגבוהה ביותר. בין יתר הזמרים, תוכלו לזהות את סולן המקהלה ר' משה שטעקל, זמר חתונות פופולרי, המופיע גם בדינרים נחשבים, ואחד הקולות המבוקשים ביותר באולפני הקלטות. את ההרכב מנהל מוזיקלית מאסטרו יהודה גלילי, שעובד עם חברי התזמורת, כותב עיבודים מיוחדים לשירים ולקולות מיוחדים לחברי המקהלה, ומלטש את היכולות המוזיקליות האישיות של כל אחד מהמוזיקאים הבכירים החברים בה, לכדי הרמוניה מושלמת.

  תמונה של מקהלת כתר

  "האמת, למרות שהאמנתי בפרויקט הזה מהרגע שנכנסתי אליו", אומר המפיק יוסי פרנקל , מבכירי אמרגני המוזיקה, ומי שמביא ניסיון ומוניטין ארוכי שנים להרכב החדש, "אבל רק כשהתחילו לזרום השיחות שענו לשאלות הסקר, התחלנו להבין עד כמה הצורך במוצר עצום. זה פשוט בלתי נתפס, עשרות אלפי שיחות התקבלו מבחורי הישיבות, זה פשוט מדהים. מה שלא פחות מפתיע, זה שכמעט 100% מהנשאלים ענו, כי במקרה שתקום תזמורת, שתאושר ע"י כל הרבנים כמתאימה למנהג ירושלים – הם יעדיפו אותה על פני הפויקר המוכר והנוסטלגי".

  "חוץ מאיכות מוזיקלית שבס"ד נביא בה חידוש גדול", אומר חבר המקהלה יהודה הרטשטיין, "ההרכב החדש מקבל השקעה בנראות, בהופעה, ובטכנולוגיות שילוו אותו, הבמה תהיה מעוצבת כמו תזמורת סטנדרטית, הון רב הושקע בציוד הגברה מתקדם ובמערכת חדשנית שתומכת בשמירת טונים וסולמות מדויקים".

  ב"כתר" מבקשים להדגיש כי כל החידושים והסטנדרטים הגבוהים, לא יפגעו בהקפדה האדוקה על ההלכה ועל מנהג ירושלים. "הרכב 'כתר' יהיה ההרכב הירושלמי שייתן אפקט כמו תזמורת רגילה, אם לא יותר", אומרים במקהלה.

  למרות התהליך האיטי והזמן הממושך שבאופן טבעי עוברים על תזמורות וזמרים עד שהם מצליחים להיכנס לשוק, להתבסס, להפוך למוכרים, ולתפוס עמדה של כבוד – נראה כי הצורך האמיתי בהרכב רציני למנהג ירושלים, כמו גם המחסור באלטרנטיבה עבור מי שלצד ההקפדה על ההלכה, מבקש ליהנות מתזמורת מושקעת וברמה גבוהה, קיצרו את הדרך ל״כתר״, המדווחת על אירועים ראשונים שכבר ממלאים את יומניה בעיקר באירועי מנהג ירושלים אך גם באירועי יוקרה אחרים בשילוב תזמורת, כך שסביר להניח שבקרוב מאוד, תוכלו לא רק לשמוע עליה אלא גם לשמוע אותה.  5 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   ראיתי אותם בסוף האירוע של סיום חצי הש"ס כשעלו לקטע

   היה מדהים הם מוכשרים ביצועים בחסד עליון

  2. 2

   ראיתי אותם
   הם מוצלחים בפרנעם