שבעה חודשי מאסר לחייל חרדי שהתעלל בפלסטיני

  יש צורך להרתיע לוחמים אחרים מביצוע מעשים דומים, במיוחד על רקע הישנות המקרים של פגיעה במחבלים עצורים בגדוד נצח יהודה
  ישראל בן צבי 1 Comment on שבעה חודשי מאסר לחייל חרדי שהתעלל בפלסטיני

  לוחם גדוד "נצח יהודה" הורשע בהתעללות בעצורים פלסטינים בשני מקרים • השופט: "יש צורך להרתיע לוחמים אחרים מביצוע מעשים דומים, במיוחד על רקע הישנות המקרים של פגיעה במחבלים עצורים בגדוד נצח יהודה"

  יש צורך להרתיע לוחמים אחרים מביצוע מעשים דומים, במיוחד על רקע הישנות המקרים של פגיעה במחבלים עצורים בגדוד נצח יהודה
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שבעה חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי, נגזרו אתמול (ד') על לוחם גדוד "נצח יהודה" שהורשע בשני מקרים של הכאת מחבלים עצורים, בבסיס חרמש בו שהה הגדוד לפני מספר חודשים.

  השופטים, סא"ל אחסאן חלבי, רס"ן אלדד אמריל וסרן מיכאל בן שימול הרשיעו את הלוחם בהתעללות ובהתעללות בנסיבות מחמירות. השופטים כתבו בגזר הדין כי יש צורך להרתיע לוחמים אחרים מביצוע מעשים דומים, במיוחד על רקע הישנות המקרים של פגיעה במחבלים עצורים בגדוד נצח יהודה.

  "צרכי ההתרעה במקרה דנן ברורים מאליהם, והמסר צריך להיות חד וברור", כתבו השופטים כנימוק לעונש החמור שהטילו על הלוחם.

  במהלך ניהול המשפט, הביא סנגורו של הלוחם, עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, לתיקון כתב האישום המקורי שייחס ללוחם ארבעה מקרים של תקיפת מחבלים, ובסופו של דבר הוא הורשע בשני מקרים בלבד.

  בנוסף נשמעו עדויות לטובת החייל, וכך מפקדו העיד כי: "זה החייל הכי טוב שיש, חייל שאפשר לסמוך עליו, עם ראש על הכתפיים, גם בתקופות עמוסות ופעילות מבצעית, שאלו מצבים לחוצים וקשים".

  הרב יצחק בר חיים ממקימי הנח"ל החרדי העיד על קשריו עם החייל אותו הגדיר כ"צדיק", וכי המעשה המיוחס לו אינו מאפיין אותו והוא בטוח כי נבע מנסיבות השירות המלחיצות והקשות.

  הרב בר חיים אמר כי עצם גיוסו של הלוחם כנגד עמדת הסביבה החרדית בה גדל היא "צעד נועז", וביקש שהשופטים יבינו כי גזר דין חמור ישמש את הקהילה החרדית המתנגדת לשירות צבאי, וכן ביקש לחשוב כיצד המשפחות החרדיות שכן שולחות את ילדיהם לצבא כדוגמת משפחת הלוחם הנאשם, אשר קיבלה באופן קשה מאוד את העמדתו לדין, יתייחסו לעניין.

  "ההורים גיבורים, תראו אותם, זה הציבור ששולח לצבא, עכשיו גם הם לא ישלחו?", אמר הרב בר חיים.

  למרות זאת, נציגי התביעה, סרן אבישי קפלן וסגן בר סיון, דרשו להטיל על הלוחם עונש משמעותי, וביקשו כי העונש שיוטל בגין כל אחד מהמקרים יהיה במצטבר וברף הענישה העליון ביותר, ובסופו של דבר נגזרו על הלוחם שבעה חודשי מאסר בפועל.

  עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, אשר ייצג את הלוחם, מאשים את פרקליטות המבצעים בנתק מהלוחמים, ומסר בתגובה: "גזר הדין בעניינו של החייל הינו גזר דין מחמיר שמבטא את מגמת ההחמרה בבתי הדין הצבאיים והניתוק המוחלט של בתי הדין והפרקליטות לעניינים מבצעיים מהשטח עצמו, והמציאות הקשה עמה מתמודדים הלוחמים יומיום במהלך פעילותם".  1 תגובות

  מיין תגובות