"תלונה נוספת של חייל חרדי בגין איומים על חיו"

  במקרים בהם נחשפים חיילים חרדים להתנכלות מאפשר להם צה"ל, על-בסיס החלטת וועדה מיוחדת המתכנסת לשם כך, לנוע בבגדים אזרחיים תוך שהם נהנים מכלל הזכויות
  אבי יעקב No Comments on "תלונה נוספת של חייל חרדי בגין איומים על חיו"

  "מעל 5,000 משרתים, מן המגזר החרדי, מבצעים כיום מגוון רחב של תפקידים בצה"ל. בקצונה, בפיקוד, בלחימה, במערכים הטכנולוגיים ועוד" • "מייחסים חשיבות רבה לתנועה במדים ולגאווה הנלווית אליה"

  צילום: Yonatan Sindel/FLASH90
  במקרים בהם נחשפים חיילים חרדים להתנכלות מאפשר להם צה"ל, על-בסיס החלטת וועדה מיוחדת המתכנסת לשם כך, לנוע בבגדים אזרחיים תוך שהם נהנים מכלל הזכויות
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  "צה"ל ומשרד הביטחון פועלים להרחבת גיוס החרדים לצה"ל, בהתאם ליעדי הממשלה ואף מעבר לכך. מעל 5,000 משרתים, מן המגזר החרדי, מבצעים כיום מגוון רחב של תפקידים בצה"ל. בקצונה, בפיקוד, בלחימה, במערכים הטכנולוגיים ועוד" כך סגן שר הבטחון בן דהן היום בכנסת.

  בהתייחסו לקמפיין ה"חרדקים" והתלונה שהגישו בני הזוג גליקמן על איום על חייהם, חשף סגן השר כי הוא פנה לפרקליט המדינה שי ניצן שיטפל בנושא והזהיר אותו ממקרה של שפיכות דמים חס ושלום: "בימים אלה הוגשה תלונה נוספת, חמורה מאוד, הנוגעת לאיום על חייהם של חייל חרדי ומשפחתו. פניתי לפרקליט המדינה בנושא ואני מקווה שהיא תטופל בהקדם. לא אסכים לאיום על חייו של אף חייל, המשרת בצה"ל. אף קמפיין לא יפחיד אותנו."

  כמו כן, הדגיש סגן השר כי גם על הדרג הפוליטי, חברי הכנסת והשרים, מוטלת אחריות להבהיר, בצורה חד משמעית "שלא נקבל פגיעה כלשהי בשום חייל ולגנות כל מפגן של אלימות כלפי חיילים בכלל וכלפי חיילים חרדים בפרט.

  בהתייחסו לפטור ממדים הניתן לחיילים חרדים אמר כי: "במקרים בהם נחשפים חיילים חרדים להתנכלות מאפשר להם צה"ל, על-בסיס החלטת וועדה מיוחדת המתכנסת לשם כך, לנוע בבגדים אזרחיים תוך שהם נהנים מכלל הזכויות, הכרוכות בתנועה במדים. אנו מייחסים חשיבות רבה לתנועה במדים ולגאווה הנלווית אליה. אנו קשובים לקשייהם הייחודים של חיילים חרדים ומטפלים בהתאם."

  בן דהן סיכם את דבריו במילים הבאות: "החיילים החרדים הם פורצי דרך החברה הישראלית, צה"ל ומשרד הביטחון ממשיכים להקנות למשרתים כלים להשתלבות חברתית טובה יותר באמצעות השירות הצבאי עצמו ובאמצעות תכניות הכשרה מקצועיות בתחילת השירות או טרם השחרור."  0 תגובות