- רדיו קול חי - -

רובינשטיין מאשים: "המפקחים במשרד החינוך הם השוליים של המגזר החרדי"

לאחר שמאות מנהלי תלמודי תורה חרדים התכנסו היום בעיר בני ברק לעצרת מחאה וזעקה בעקבות ההתערבות המתגברת של משרד החינוך במהלכי החינוך החרדי בפרט בתלמודי התורה, הערב (שלישי) סגן ראש עיריית ב"ב, מזכיר מועצת גודלי התורה ונציג המנהלים אברהם רובינשטיין התייחס למחאה, ובדברים שאמר לבצלאל קאהן ב'מהדורה המרכזית ב'קול חי' הוא תקף את משרד החינוך באופן קשה וחריף.

לדבריו של רובינשטיין, "מאז ששי פירון היה שר החינוך ומונה מנהל למחוז החרדי – נכנסו כמה עשרות מפקחים ומפקחות השייכים לשוליים של המגזר החרדי, כי הרי ברור שבת שלמדה בסמינר וולף או הישן שעברה הכשרה מוסמכת – ברור שהיא לא תתקבל להיות מפקחת, וזאת מחמת העבודה שתנאי הסף מצריכים תואר אקדמאי".

"למה המשרד צריך לחפש מפקחים שהם לא בשר מבשרינו?, אולי הם חרדים אבל הם כאלו שלא הלכו על פי רוח מועצות גדולי התורה, והלכו ללמוד באקדמיה בניגוד להוראות", אמר רובינשטיין והוסיף כי "הבנות שלי ושלך לא יכולות להיות מפקחות, ולמה? הרי בחינוך העצמאי יש אנשים מעולים מאוד שיכולים להיות מפקחים".

רובינשטיין תקף את הדרישה החדשה של משרד החינוך שמיועדת לדבריו רק למוסדות החרדים והיא 'איתנות כלכלית', "זו דרישה חדשה מהשנה, וזה מה שקורה, גם נקבל פיקוח, גם נאלץ לסחוט את ההורים שישלמו שכר לימוד, וגם נאלץ לקושש כסף בחו"ל", לדבריו, "הרי הפקיד בא ומאיים, 'אם אתה לא ממלא את הטופסולוגיה אין לך תקציבים', המלמדים הם בעלי משפחות, יש להם ילדים בבית שצריך להביא להם אוכל".

קאהן הקשה ושאל, "האם היו התערבות רוחניות גם?", רובינשטיין: "כן, העירו לרבנים ולמלמדים, אצל הגננות זה קטסטרופה. גננת אשה בת 50 יכולה להיות סבתא של המפקחת – העמידה דור של תלמידות, והנה באה גברת צעירה מפקחת שמתחילה לתת לה הנחיות, איזה תמונות לשים, איך ללמד קריאה".

ומה קורה לחברי הכנסת החרדים? "לח"כים החרדים יש סייעתא דישמיא גדולה, בתקופה קצרה בוטלו כל גזרות נתניהו לפיד, הזמנים כעת הם הרבה יותר טובים, אבל הנושא הזה בחינוך לא תוקן, ואנחנו לא יודעים למה, כנראה הקב"ה רוצה עוד קצת תפילות", אמר רובינשטיין.