השרים אישרו: גם אבות יזכו לחופשת לידה

  "אב טרי יוכל לקחת חופשת לידה של 8 ימים, מתוכם 5 ימים על חשבון ימי מחלה ועוד שלושה ימים כימי חופש על חשבונו"
  ישראל פריי 3 Comment on השרים אישרו: גם אבות יזכו לחופשת לידה

  על פי ההצעה המהפכנית, גם אבות יזכו לימי חופשה, ויוכלו לחגוג כראוי את הרגעים המאושרים • החל מהבית היהודי וכלה במרצ: חברים מכל סיעות הבית, תמכו בחוק

  "אב טרי יוכל לקחת חופשת לידה של 8 ימים, מתוכם 5 ימים על חשבון ימי מחלה ועוד שלושה ימים כימי חופש על חשבונו"
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  תינוק לידה
  ,

  IDF Spokesperson

  ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום הצעת חוק המבקשת להעניק חופשת לידה לאבות. ההצעה המהפכנית הועלתה בשנים האחרונות בווריאציות שונות, ונתקלה בהתנגדות האוצר ומשרד הכלכלה, וכיום זכתה להסכמת כלל הגורמים.

  על פי הצעת החוק, אב טרי יוכל לקחת חופשת לידה של 8 ימים, מתוכם 5 ימים על חשבון ימי מחלה ועוד שלושה ימים כימי חופש על חשבונו. ובכל מקרה, המעסיק יחויב לתת רצף של שמונה ימי חופשה.

  מדובר בהצעה מהפכנית, שתשנה את המצב הנוכחי – בו אב לתינוק לא זכאי אף לא ליום חופש – באופן דרסטי. "החוק יאפשר לאבות לקחת חלק בימים הראשונים לאחר הלידה, הימים הקשים והשמחים ביותר בחייה של משפחה", אמרה ח"כ תמר זנדברג, יוזמת הצע"ח.

  שר החקלאות אורי אריאל תמך בהחלטה, ואמר: "גם לאבות מגיע להיות עם התינוקות שרק נולדו. גם לנשים מגיע שהאב יוכל להיות לצדן באותם רגעים רגישים וחשובים של הרחבת המשפחה. זהו חוק נכון ומתבקש שאני שמח שהייתה לי הזכות להיות מיוזמיו לפני שלוש שנים, ושח"כ תמר זנדברג מקדמת אותו גם בכנסת הנוכחית".  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   כל הכבוד זה באמת היה מתבקש
   לאבות לא היה טיפה של חופשה!!!!!!!!!!

  2. 2

   כן אבל למה זה עובר אחרי שנולד.