מקורבים למלחם היו מודעים להימצאותו בכפר וסייעו לו באספקת מזון

  המפגע צפה בתכנים דתיים המשמשים כהכנה נפשית טרם יציאה לפיגוע וכן עסק בתיעוד עצמי במסגרתו פירט את שנאתו העזה כלפי "אויבי האסלאם" - שיעים, נוצרים ויהודים תוך שימוש במונחים התואמים את האג'נדה של דאע"ש ושל ה"סלפיה ג'האדיה"
  קובי פינקלר No Comments on מקורבים למלחם היו מודעים להימצאותו בכפר וסייעו לו באספקת מזון

  מלחם רכש סמים מיד עם חזרתו לכפר ואף ביקש מסייעניו להשיג עבורו תחמושת נוספת, ככל הנראה לצורך פיגועים נוספים • מידע נוסף התריע על כך שבכוונתו של מלחם לבצע פיגוע נוסף בטווח המיידי

  המפגע צפה בתכנים דתיים המשמשים כהכנה נפשית טרם יציאה לפיגוע וכן עסק בתיעוד עצמי במסגרתו פירט את שנאתו העזה כלפי "אויבי האסלאם" - שיעים, נוצרים ויהודים תוך שימוש במונחים התואמים את האג'נדה של דאע"ש ושל ה"סלפיה ג'האדיה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הותרו לפרסום פרטי חקירת הפיגוע בתל אביב שבוצע ע״י נשאת מלחם והוגשו כתבי אישום נגד 3 סייעניו לאחר הפיגוע:

  כזכור ביום שישי, 1 בינואר 2016 סמוך לשעה 14:40, בוצע פיגוע ירי לעבר יושבי בר "הסמטא" ברח' דיזנגוף בתל-אביב, וכתוצאה ממנו נרצחו אלון בקל ושמעון רוימי ז"ל ונפצעו שבעה אזרחים נוספים בדרגות שונות.
  ממצאי החקירה העלו כי מיד לאחר הירי נמלט המפגע מזירת הפיגוע, וברחוב אבן גבירול הסמוך עלה על מונית מזדמנת, עמה נסע לאזור הצפוני של חוף הים בתל-אביב (סמוך למלון "מנדרין"), שם רצח את נהג המונית, אמין שעבאן ז"ל מלוד. המפגע נטש את המונית בדרך נמיר, סמוך למכללת "לוינסקי", לאחר שנתקל בקושי בתפעולה, והמשיך לוואדי ערה בתחבורה ציבורית.

  בהמשך היום, עלה שהפיגוע בוצע בידי נשאת מחמד עלי מלחם, בן 31, אזרח ישראלי מהיישוב ערערה, שהיה כלוא במהלך השנים 2013-2007 על-רקע ניסיון חטיפת נשק ותקיפת חייל צה"ל.

  ממצאי החקירה מלמדים כי מלחם תכנן וביצע את הפיגוע לבדו, ללא מעורבות של נוספים.

  בטלפון הנייד של מלחם, אותו איבד ברמת-אביב בבוקר הפיגוע, אותרו סרטונים בהם צילם את עצמו. מהסרטונים עולה כי מלחם מעיד על עצמו כמי שצורך סמים כגון חשיש ומריחואנה ושותה סוגי אלכוהול רבים.

  לצד סרטונים אלה התגלו בטלפון הנייד חומרים המעידים על כך שהמפגע צפה בתכנים דתיים המשמשים כהכנה נפשית טרם יציאה לפיגוע וכן עסק בתיעוד עצמי במסגרתו פירט את שנאתו העזה כלפי  "אויבי האסלאם" – שיעים, נוצרים ויהודים תוך שימוש במונחים התואמים את האג'נדה של דאע"ש ושל ה"סלפיה ג'האדיה". עוד פירט מלחם בסרטונים אלו את שנאתו הרבה כלפי הרוסים.

  בשבוע שלאחר ביצוע הפיגוע ועד לאיתורו, הסתתר מלחם במספר מקומות בכפרו, ובהם מכולה בבעלות קרוב משפחתו (ככל הידוע, הגיע למקום עצמאית וללא ידיעת בני משפחתו) ומחסן בביתו של בן משפחה אשר שימש סייען מרכזי למלחם ועזר לו להסתתר, תוך שהוא מודע לכך כי זה היה מעורב בביצוע הפיגוע בתל אביב. בן משפחה זה אף סייע בהמשך למפגע להתמקם בבית נטוש של קשישה תושבת הכפר, שם אותר לבסוף נשאת בידי כוחות ימ"מ ושב"כ.

  מהחקירה שבוצעה בידי שב"כ במהלכה של תקופה זו, עלה כי מספר מצומצם של מקורבים למלחם היו מודעים להימצאותו בכפר וחלקם אף סייעו לו לאחר הפיגוע באספקת מזון ומצרכים נוספים, ואחד הסייענים אף היה מודע למקום המסתור בו שהה.

  עוד עלה בחקירה כי מלחם רכש סמים מיד עם חזרתו לכפר לאחר הפיגוע, ואף ביקש מסייעניו להשיג עבורו תחמושת נוספת, ככל הנראה לצורך ביצוע פיגועים נוספים.  מידע נוסף שהתקבל במהלך החקירות והחיפושים אחר מלחם התריע על כך שבכוונתו של מלחם לבצע פיגוע נוסף בטווח הזמן המיידי בריכוז אוכלוסייה באחת הערים במדינת ישראל.

  בצהרי יום שישי, ה-8 ינואר, תוך כדי ביצוע חיפושים ממוקדים שבוצעו בשכונת דאהראת בערערה אחר מלחם, התקבל בחקירת שב"כ מידע מוצק אשר הצביע על מקום המסתור המדויק של מלחם. עם הגעת כוחות ימ"מ ושב"כ למקום המחבוא, יצא מלחם מהמקום תוך שהוא פותח באש לעבר הכוח ומסכן את חייהם של הלוחמים. במהלך חילופי האש עמו, נורה מלחם ונהרג.

  עם סיומן של החקירות מול החשודים בסיוע למפגע, גובשו כתבי אישום כנגד סייעניו המרכזיים של נשאת מלחם. ב-27 בינואר הוגש ע"י הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בחיפה, כתב אישום כנגד השלושה – אמין מלחם, איוב רשיד ומחמד עאדל מלחם, אשר סייעו למפגע לאחר הימלטותו מזירת הפיגוע. השלושה מואשמים בעבירה של סיוע לאחר מעשה. בנוסף, אמין מלחם מואשם בביצוע עבירות של חיפוי על עבירה, וניסיון לקשר לסיוע לאויב במלחמה. איוב רשיד מואשם גם בעבירות של חיפוי, קשר לסיוע לאויב במלחמה, עבירות בנשק ואיומים.  0 תגובות