- רדיו קול חי - -

"השתקה נוסח איראן" • הכתב החרדי הוחרם על ידי העירייה

האם עירייה שבראשה עומד ראש עיר דתי, מחרימה את הכתב המקומי החרדי? כך לפחות עולה מפוסט אותו פרסם כתב מקומון 'ידיעות' אלי ג'אן.

"בקרית מלאכי או יותר נכון בלשכת ראש העיר הגיעו למסקנה שמדובר בכלי אפקטיבי שמוכיח את עצמו והחליטו להפעיל גם עלי חרם", כתב הכתב החרדי ג'אן.

הוא ציין בציניות כי "האמת שלרגע תפסתי את הראש מאחר ולא ידעתי איך להסתדר בלי ההודעות לעיתונות המגיעות עם 60-150 מילה, תמונה מסלולר – מטושטשת בהרבה מהמקרים. שלא לדבר על העברות המיילים בין מנהלי המחלקות או בתי הספר, שבעירייה לא טורחים למחוק כדי שלא נדע מי באמת כתב את זה. בקיצור בעיה".

"הסיבה הרשמית ל"חרם" הייתה שלא הכנסתי את אותן כתבות לעיתון", כתב ג'אן והוסיף כי בפועל הטריגר הן כתבות ביקרותיות.

לדבריו, "מתיחות קבועה עם עיתון אחר ועוד אחת חדשה עם עורך עיתון נוסף בקרית מלאכי כנראה גרמו לעירייה להגיע לנסות להגיע לקהל התושבים הרחב בלי מסננת מקצועית קרי לצלם וידאו ולהציג את הנתונים האמיתיים על העיר. אלא שהם לא העלו על דעתם שיש אנשים שקצת מבינים בניו מדיה וקולטים שהמספרים לא הגיוניים ביחס למספר התושבים", הוסיף ג'אן וציין עוד כי "עכשיו, שיש לעירייה קו ישיר לתושב בלי בעיות כמו עיתונאים, קל שם יותר לא להגיב ל"ידיעות הדרום" לכתבות שעושות להם כאב ראש אמיתי ומפרקת את התדמית של "ניקוי אורוות אחרי עידן מוטי מלכה" שמנסים לייצר ולצייר שם".

"בקיצור: ניסיון השתקה נוסח איראן (או מודעות בתשלום) לא עובדות אצלנו. מבאס, אבל אין מה לעשות". סיכם.

את תגובת העירייה לא הצלחנו לקבל.