האיום האמיתי • לאחר שהשלים את מערך המנהרות: החמאס מתכנן מתקפה

  קובי פינקלר 1 Comment on האיום האמיתי • לאחר שהשלים את מערך המנהרות: החמאס מתכנן מתקפה
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הודעת שרות הביטחון הכללי מאמש (רביעי) על תפיסת וחשיפת התארגנות טרור בטול-כרם מוכוונת החיזבאללה, אינה ההתרעה המרכזית המעסיקה כיום את גורמי הביטחון השונים במדינת ישראל.

  האיום האמיתי והמיידי אותו רואים כעת במערכת, נוגע דווקא לארגון חמאס הן זה ברצועת עזה והן בתחומי יהודה ושומרון.

  ככל שחולפים הימים מתחילת גל הטרור הנוכחי או "ההתקוממות המוגבלת" כפי שהיא מכונה בצבא, ניכרת פעילות גוברת והולכת מצד החמאס להוציא לפועל פיגועים משמעותיים.

  ההכרזה של ראשי החמאס בעזה לפני כשבועיים וקריאתם לפלסטינים ביהודה ושומרון לצאת לפיגועי התאבדות, אינה נופלת על אוזניים אטומות. חשיפת החולייה באזור מזרח ירושלים שפיתחה מעבדת נפץ וגייסה מתאבדים לבצע פיגוע תופת בירושלים היא רק  עדות אחת לכך.

  החמאס בעזה ובייחוד משוחררי עסקת שליט, תחת הנהגתו הבלתי מעורערת של מוחמד דף הגיעו למסקנה כי בשלו התנאים לעימות נוסף עם ישראל.

  ה"טריגר" מבחניתם יהיה או פיגוע ראווה גדול שיצא מתחומי יו"ש ומזרח ירושלים או מהלומת פתע באזור רצועת עזה אליה הם שואפים כבר כמה שנים.

  במערכת הביטחון מודעים היטב למציאות הזו שבה החמאס השלים כבר את מערכת המנהרות שלו שכוללות גם מספר מנהרות חוצות גדר עם כמה פתחים הן בשטח הישראלי והן ברצועת עזה.

  בנוסף לכך ניסויי הירי הכמעט יום-יומיים לשטח הים של רקטות, עם אימונים מתקדמים של יחידת הצוללנים ויכולת ניוד גבוה של לוחמי השטח שלהם מציבה את המציאות הזו בראש סולם האיומים כרגע.

  לא בכדי דיבר השבוע הרמטכ"ל בכנס המכון למחקרי בטחון לאומי, על ההזדמנויות בהסכם עם איראן. הנתק הגדול בין איראן והחמאס מאיץ דווקא את החמאס לצאת לשטח וכל אלו יחד עם התארגנות הולכת וגוברת של החמאס ביהודה ושומרון לעלות מדרגה ולעבור מפיגועי הסכין לפיגועי ירי, מטענים ומכוניות תופת מציבים את האתגר הגדול בפני מערכת הביטחון.

  בשבוע הבא,כאשר יונח על שולחן הקבינט דו"ח הערכת המודיעין השנתית, מן הסתם – החמאס בעזה וביהודה ושומרון, יחד עם החיזבאללה יתפוס נפח מכובד בו.  1 תגובות

  מיין תגובות