שר הפנים דרעי: "נעשה סדר בשיטת גביית הארנונה"

  איתי גדסי No Comments on שר הפנים דרעי: "נעשה סדר בשיטת גביית הארנונה"
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שר הפנים אריה דרעי, השתתף אמש בכנס השלטון המקומי בחיפה, וחשף כי בכוונתו להקים ועדה לבחינת שינוי שיטת חלוקת מענקי האיזון. "על נוסחת גדיש, אשר נועדה לחשב את חלוקת מענקי האיזון, אבד הכלח. נדאג למצוא פתרון אשר ייטיב עם הרשויות החלשות באמת ויביא לצמצום פערים בין הרשויות החלשות והחזקות. אנחנו נדע למצוא פתרון צודק לאותן רשויות".

  עוד אמר דרעי כי "השלטון המקומי הוא השלטון המרכזי בישראל, שכן ראשי הרשויות הם הכתובת העיקרית והמיידית של התושבים. כאשר הרשויות המקומיות חזקות, גם השלטון המרכזי חזק. עם זאת, ישנם פערים גדולים. למעלה מ-50 רשויות נמצאות בתוכניות הבראה ואני הנחיתי להפסיק את המודל של תוכנית הבראה ולהעבירם לתוכנית המראה. רק הגברת השוויוניות וצמצום הפערים בין החלשים והחזקים, הפריפריה והמרכז, תביא לצמיחת וחיזוק השלטון המקומי".

  דרעי סיפר, כי הוסיף למשרד לפיתוח הנגב והגליל 30 רשויות מקומיות ו40 שכונות במרכז הארץ, צעד אשר יביא לצמצום מאסיבי של הפערים. "אני בא לעבוד עם ראשי הרשויות וגם אם לפעמים לא תאהבו את צעדיי, בסוף אתם תודו לי על צמצום הפערים והעמקת השוויון".

  כמו"כ התייחס השר דרעי גם לנושא גביית הארנונה ואמר כי "שיטת גביית הארנונה כיום ושיטות החיוב הרבות, מחייבות ללמוד ראיית חשבון כדי להבין את שנכתב. אנחנו נעשה סדר בדברים, ביחד עם השלטון המקומי ונדאג לאחד ולפשט את השיטות הקיימות כיום".

  בנוסף, השר חשף כי מתגבשת תוכנית לצפון הארץ, ביחד עם משרדי הממשלה השונים, ל-5 השנים הקרובות, "נביא את הנושא להחלטת ממשלה ואנחנו גם נקים מנהלת כדי שתעקוב ותיישם את ההחלטה. התוכנית תביא לשינוי עצום בצפון בתחומים רבים, דוגמת התיישבות, בריאות ועוד".  0 תגובות