מעבר לאתר המותאם
1

נערכים לטרור דאע"ש? החלו העבודות להקמת גדר חדשה בגבול ירדן

קובי פינקלר 1 Comment on נערכים לטרור דאע"ש? החלו העבודות להקמת גדר חדשה בגבול ירדן
המכשול יכלול גדר מתקדמת, שתתבסס על מודל הגדר שהוקמה בגבול מצרים וברמת הגולן, כבישי מערכת, מגדלי תצפית, חמ"לים ואמצעים מתקדמים נוספים. העבודות יכללו גם הקמת מיגון ייחודי באזור שדה התעופה 'אילן רמון', המוקם בימים אלה סמוך לתמנע
23:38
17.01.21
אסתי פלד No Comments on 30 שנה למלחמת המפרץ: ההתמודדות אז עם האיום הכימי והיום עם הנגיף הסיני

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

האיומים הביטחוניים החדשים בגבולות ישראל, ובהן איום דאע"ש מציב בפני מערכת הביטחון דילמות לא פשוטות, וכחלק מההיערכות החלו בימים האחרונים העבודות להקמתהגדר המזרחית בגבול ישראל ירדן.

את העבודות מוביל ראש מנהלת התפר ושעון חול, תא"ל ערן אופיר, שניהל את פרויקט הקמת הגדר בגבול מצרים וברמת הגולן. הצבת הגדר מתאפשרת בתום כמה חודשים של עבודות עפר ותשתית מסביב לשעון, לאור מורכבותו הפיזית של תוואי השטח.

על-פי החלטת הממשלה, אורכו של המקטע שנבנה בימים אלה הינו כ-30 ק"מ, מאילת ועד לחולות סמר (צפונית לתמנע). עבודות ההקמה בהיקף של כ-300 מיליון ₪ יימשכו עד סוף השנה, מתקציב ייעודי שהעבירה הממשלה למשרד הביטחון.

גדר גבול ירדן

המכשול יכלול גדר מתקדמת, שתתבסס על מודל הגדר שהוקמה בגבול מצרים וברמת הגולן, כבישי מערכת, מגדלי תצפית, חמ"לים ואמצעים מתקדמים נוספים. העבודות יכללו גם הקמת מיגון ייחודי באזור שדה  התעופה 'אילן רמון', המוקם בימים אלה סמוך לתמנע.

בתכנון הפרויקט ניתן משקל רב לתוואי השטח הייחודי של הערבה ולמזעור הפגיעה בנוף, בתאום עם גורמי הגנת הסביבה. בין השאר פותחו פתרונות הידרולוגיים, שיאפשרו את הקמת המכשול בתוואי נחל הערבה, מעברי מים רבים לחיזוק עמידות המכשול, מעברים אקולוגיים לבעלי חיים, וכן פתרונות למניעת קורוזיה, בשל הקרבה לים.1 תגובות

מיין תגובות