"רוב מוחלט בציבור בעד השבת, נעשה כנס ענק"

  אבי יעקב No Comments on "רוב מוחלט בציבור בעד השבת, נעשה כנס ענק"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  רבה של ירושלים הגאון רבי אריה שטרן שוחח הערב עם בצלאל קאהן במהדורה המרכזית על מגוון דברים שעל סדר היום.

  אנחנו שומרי השבת משתדלים לשמור עליה, אבל אולי אנחנו לא מספיק פועלים שאלו לא שומרי שבת -שישמרו שבת?

  תפקידנו לא על ידי חוקים או משפט אלא על ידי חינוך וקשר טוב, על ידי זה נביא להידברות ולהבנה שציבור שלם ירגיש יותר את החשיבות של השבת בחיינו. הרי השבת היא אחד הביטויים היותר חשובים של השבת בחיינו. רוב היהודים מעוניינים שתהיה שבת בארץ.

  אבל רואים שיש מקומות שעושים דווקא כמו במרכז קהילתי קרית יובל

  אני לא יודע אם זה הדבר שהכי מנקר,אבל ודאי שהדגש צריך להיות על שמירת שבת בפרהסיא ומה שקשור למקום ציבורי שישמור על שבת. אנחנו רוצים שמירת שבת בכל המדינה ולא רק איפה שיש חרדים.

  ומה אפשר לעשות כדי לשמור על הפרהסיא?

  כיון שיש דברים שיש בהם הסכמה, לדוגמה פתיחת עסקים בשבת -רוב מוחלט שליהודים לא רוצים שהשבת תהיה פרוצה בצורה כזו ולצערי הרב יש פרצה. אולי נעשה כנס שכל מי שחפץ בשמירת השבת בצורה כזו, גם כאלה שאינם שומרי שבת, יש יותר מדי פרצות בזה וכולם מבינים שהרוב לא מעוניין.

  אולי היה כדאי שהרבנים יצאו לרחובה של עיר להידבר עם החנויות

  הבאת לי רעיון טוב… זה מהלך רב בשבת ללכת אבל אני מצידי הייתי במקום שומר שבת – במחנה יהודה ויש שם אברכים צעירים שמסתובבים בין העסקים, אני השתתפתי איתם פעם אחת וכולם קבלו אותנו באהבה וחיבה, גם כאלה שמתפתים לפעמים בשביל כמה שקלים.

  אני מוכן לבוא עם הרב למסע בין החנויות

  רשמתי את זה, אבל קודם כל נתחיל עם הכנס שבעזרת ה' יסחוף את הציבור. יש לי שיח עם ראש העיר. בעניין העסקים הוא מסכים השאלה אם מספיק אוכפים את החוק הזה.  0 תגובות