כבל מפחיד: "הצבעה עם ניגוד ענינים – תרדוף את הח"כ לדראון"

  דוד לזר No Comments on כבל מפחיד: "הצבעה עם ניגוד ענינים – תרדוף את הח"כ לדראון"
  7:03
  28.02.24
  אתר קול חי No Comments on בבא קמא קי"ח \\ הדף היומי עם הרב מילצקי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  היועץ המשפטי לממשלה עורך הדין יהודה ווינשטין השיב היום (ראשון) לפניית יושב ראש ועדת הכלכלה חבר הכנסת איתן כבל וקבע כי לא ניתן למנוע מחבר כנסת להצביע על העברת הסמכויות על הגז הטבעי לממשלה במקרה שלחבר הכנסת המצביע יש ניגוד עניינים בתחום-זה.

  עם זאת קבע היועץ ווינשטין כי אם לחבר כנסת יש עניין אישי בנושא העולה להצבעה והוא מעוניין להשתתף בה עליו להודיע על כך מראש לועדת האתיקה וליושב ראש הכנסת ולהבהיר זאת במליאת הכנסת קודם ההצבעה.

  חוות הדעת ניתנה בעקבות פנייה של יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל שאמר כי "בשעות הקרובות אבחן את חוות דעתו של היועץ ואקבל החלטה האם לפנות לבג"ץ".

  "שיהיה ברור לכל חבר כנסת או שר שהוא לא ינקה את עצמו רק בהכרזה של גילוי נאות. יובהר שכל מי שיש לו ניגוד עניינים, ולמרות זאת יבחר להצהיר על כך ולהשתתף בהצבעה, לכשזו תגיע לכנסת, הרי זה ירדוף אותו לדראון", הכריז ח"כ כבל.

  לדבריו "זו איננה רק הצבעה שמסדירה פרוצדורה מנהלית, אלא זו הצבעה על המהות. וכל אחת ואחד יצטרכו להחליט לאיזה צד הם שייכים – לצד אזרחי ישראל או לצדדים החשוכים והאפלים של הפוליטיקה הישראלית שמשניאים אותנו על אזרחי ישראל”.  0 תגובות