ח"כ מוזס תקף את החלטת בית המשפט: "שמעתם, זו לא כוונת רצח?"

  בעריש פילמר No Comments on ח"כ מוזס תקף את החלטת בית המשפט: "שמעתם, זו לא כוונת רצח?"
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ אליעזר מוזס, התייחס היום (שלישי) במליאת הכנסת אל ריבוי הפיגועים שחווה לאחרונה העיר ירושלים ותלה זאת בין היתר בקלות הבלתי נסבלת של יחס פרקליטות המדינה למחבלים הזוממים לרצוח יהודים.

  ח"כ מוזס אמר במליאת הכנסת כי "מחבל רכש סכין להב באורך 30 ס"מ, ודקר בליל חג השבועות שני יהודים שעברו בשער שכם והיו בדרכם לכותל. היהודים נפצעו באורח בינוני עד קשה, כאשר לאחד הפצועים הגיעה הדקירה עד כסנטימטר מעמוד השדרה", לדבריו, "הפרקליטות הודיעה בימים אלו לבית המשפט, כי כתב התביעה הוא בתחום "כוונת חבלה ולא כוונת רצח".

  "שמעתם?? רכישת סכין ארוכת להב, ודקירת שני יהודים, איננה כוונת רצח אלא כוונת חבלה!! ואם זו הגישה, מה הפלא שרבים הם מקרי הפיגועים בירושלים".

  מוזס הוסיף כי "פעם מחבל ידע, שאם הוא ייתפס, במקרה הגרוע ישוחרר באחת העסקאות כמו עיסקת ג'יבריל, שליט וכדומה. אך היום יודע כל מחבל שכלל לא יועמד לדין על סעיף רצח, אלא על כוונת חבלה", עוד אמר מוזס במליאה כי "שמעתי היום מאיש ביטחון מובהק, שהרפיון שמשדרת פרקליטות המדינה מול מקרים כגון אלו, היא בגדר שערוריה".

  ח"כ מוזס הביא בפני חברי הכנסת את שפורסם אמש: "לילה לפני הפיגוע בו נדקר שוטר מג"ב ונפצע קשה, ניסו פורעים על יד שער שכם להרוג בני משפחה חרדיים שחלפו במקום עם רכבם. הם נסלקו באבנים, האב שנהג ברכב נגרר החוצה מהמכונית, נחבל קשה בפניו ואושפז בבית החולים הדסה יחד עם שאר בני המשפחה שנפצעו. רעיתו אמרה לאחר המקרה: "אנחנו עדיין לא מבינים איך יצאנו חיים מהמקום הנורא הזה".

  "אני עדיין עומד ותמה, אולי זו הייתה "כוונת חבלה בלבד", אמר.  0 תגובות