הסבר פניך לתייר בישראל: הסלולרי הוחרם והתייר נשלח לטיסה

  ארי וידר 2 Comment on הסבר פניך לתייר בישראל: הסלולרי הוחרם והתייר נשלח לטיסה
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בעוד ישראל משוועת לתיירים מסתבר שבנתב"ג כנראה יש מי שמחבלים בחוויה של התיירים בישראל.

  איגור קרזנקוק רק ביקש לסיים את הטיול שלו בישראל בשלווה, אבל התנהגות של אחד מעובדי נתב"ג לכאורה השאירה בפיו טעם מר מאד.

  איגור ממולדבה ביקר בישראל. יום לפני ששב לביתו הוא רכש בישראל מכשיר גלקסי 3. כשהוא הגיע לשדה התעופה, לאחר בדיקה מעמיקה, לטענתו, החליטו אנשי הביטחון להחרים את מכשירו בטענה כי אולי הוא גנוב. כשהסביר שיש במזוודתו הקבלות, הם אמרו לו לטענתו שהמזודוות כבר נשלחו לבטן המטוס, ולכן הם מחרימים לו את המכשיר.

  בידיו של האיש מצויות קבלות המוכיחות כי רכש את המכשיר בישראל כדת וכדין, אולם הוא הוחרם לכאורה ללא כל עילה חוקית של ממש.

  שלא לייחוס אומרים גורמים בשדה התעופה כי ייתכן שאחד העובדים סרח וחמד לעצמו את המכשיר, מאחר שאין כל עילה חוקית לעובדי הבטחון בנתב"ג להחרים מכשירים שנחשדים כגנובים.

  תגובות
  מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה לאתר 'קול חי': "מבדיקה שערכנו עולה כי לא בוצע כל תהליך של החרמה של מכשיר טלפון מהנוסע במועד הפנייה.

  יתר על כן, חטיבת הביטחון אינה מחרימה ציוד מנוסעים במסגרת תהליכי הביטחון טרם עלייה למטוס. אנו מזמינים את הנוסע לפנות אלינו ישירות לבירור העניין.

  1. התלונה נבדקה אל מול דו"חות ורישומי חטיבת הביטחון מיום טיסתו של הנוסע ה- 12.06.2015. 2 תהליכי הבידוק הביטחוני מונחים לחטיבת הביטחון על ידי גורמים ממלכתיים במדינת ישראל ומעוגנים בחוק הישראלי והבינלאומי בכל הקשור לביטחון תעופה אזרחית ואינם כוללים החרמת ציוד אישי גם אם קיים חשש שהוא גנוב. 3. הבדיקה הביטחונית בנתב"ג כוללת שלשה שלבים עיקריים: בדיקת תיעוד ותשאול קצר, לאחריו בדיקת כבודות הנוסע בטכנולוגיות בידוק אוטומטיות והשלב האחרון הינו בדיקת תיקי היד וגוף הנוסע. ברצוננו להבהיר כי חטיבת הביטחון אינה מחרימה, בשום שלב, טלפונים סלולאריים ו\או כל פריט אחר של נוסע בטענה כי הפריט גנוב. 4.ייתכן ומדובר בגוף אחר אשר טיפל בנוסע, אשר לו יש סמכות ואחריות בגין גניבה ו\או כל נושא פלילי אחר".  2 תגובות

  מיין תגובות
  1. 2

   מסכנים, לא למדו בישיבות ש'חזקה כל מה שתחת ידי אדם הרי הוא שלו'. ו'המוציא מחבירו עליו הראיה'…

  2. 1

   במדינת ישראל כשחמדו ילדים החרימו אותם להורים שלהם ומכרו אותם לעשירים בחוץ לארץ.
   אני מאמין לכל מילה של התייר