ח"כ יוגב ב'קול חי': "פלוגות עם בנות הן לא מספיק מבצעיות" • הראיון המלא

  דוד לזר No Comments on ח"כ יוגב ב'קול חי': "פלוגות עם בנות הן לא מספיק מבצעיות" • הראיון המלא
  21:14
  25.02.24
  המהדורה המרכזית No Comments on יעקב וידר: "אלה שמדברים על ניקיון ותשתיות ניהלו את העיר"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אל"מ במילואים ח"כ מוטי יוגב מתגורר לא הרחק ממקום הפיגוע שאירע ביום שישי סמוך ליישוב דולב – שבו נרצח דני גנון תושב לוד בעת שטייל במעיין באזור.

  ח"כ יוגב סיפר הבוקר ב'מדברים אקטואליה' עם דוד חכם ומני גירא – שוורץ ב'קול חי' איך הגיע למקום תוך זמן קצר, "הגיע אלי הודעה על האירוע בוואצאפ של אחת הקבוצות, רצתי למקום כחצי שעה אחרי הפיגוע בעת שהיו עסוקים לפנות את הפצוע ובעת שהמסוק נחת לפנות את הפצוע האנוש", סיפר יוגב, "לאחר מכן החל הניסיון למרדף אחר הרוצח ואני מאמין שהצבא גם כעת ממשיך לעשות הכל בכדי למצוא אותו", אמר.

  יוגב התייחס לאירועים מסוג זה, אירועים 'בודדים' שהפכו להיות שגרת חיינו: "אמנם יש אירועים בודדים, אבל על כל אירוע כזה – הצבא מונע 2- – 30 אירועים אחרים".

  "אנחנו חלק מהממשלה ואנחנו נמשיך יחד עם הממשלה לבנות ביהודה ושומרון – לא נפסיק, אין כרגע דרך מדינית למנוע את המפגעים הבודדים, אי אפשר לשלוט ביהודה ושומרון – יש כאן פלסטינים שרוצים במוות מול תושבים יהודים שרק רוצים לשוב לארצנו".

  יוגב התחייס ללקחים מהפיגוע בדולב ואמר כי "כוחות הביטחון צריכים לקחת מסקנה מהאירועים ולא לחשוב שהשטח ביהודה ושומרון – שקט, יש כמה טעויות לגבי יהודה ושומרון ואשתדל בועדת חוץ וביטחון לשנות ולתקן אותם".

  אחד הלקחים של ח"כ יוגב הוא העובדה שביהודה ושומרון מגויסות פלוגות עם בנות שלדבריו הם 'אינן מספיק מבצעיות': "הלקח שלי מהפיגוע ביום שישי הוא העובדה שבשטח מגויסות פלוגות מעורבות עם בנות – הם לא מספיק מבצעיות, יש נשים בודדות שהם גיבורות אבל באופן הגורף – לא".

  לדבריו, "פלוגות של בנים ובנות זה מענה מוגבל וזה לא יכול להתפתח לאירוע מלחמתי של מרדף זוהי דעתי וזוהי דעתם של רבים וטובים".

  "אמנם יש טייסת יש בנות איכותיות כמו שהיה בהיסטוריה את דבורה שהייתה שופטת ורמטכ"לית, יש נשים בודדות כאלה אבל לא באופן הגורף".

  כמו"כ, ח"כ יוגב רימז שהייתה התרעה לפיגוע ביום שישי: "הצעירים אצלנו משתדלים להיות אחראים, כשנאמר להם לא לטייל הם לא טיילו. צריך לבדוק איך לא עברה ההתרעה הזו הלאה למטיילים".

  האזינו לראיון המלא:  0 תגובות