לך א-לי תשוקתי: גדי פיינגולד עם קליפ חדש • צפו

  אשר גרייבר 3 Comment on לך א-לי תשוקתי: גדי פיינגולד עם קליפ חדש • צפו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  סינגל חדש, שלישי במספר לזמר וליוצר גדי פיינגולד אחרי "לא תיפול רוחי" ו-"מוכרחים להיות שמח". את הפיוט "לך א-לי תשוקתי" כתב ר' אברהם אבן עזרא והלחין גדי פיינגולד.

  "שמעתי לראשונה את הפיוט בבית כנסת תימני ביום הכיפור השני ששמרתי. כמה דקות לפני שהתחילה תפילת כל נדרי עלה הרב וסיפר על הפיוט הזה ומשמעותו. ר׳ אברהם אבן עזרא מתאר את המסע הצפוי לכל אחד מאיתנו לאחר המוות. כמו הפלגה לארץ רחוקה ולא נודעת, הוא שואל את עצמו- מה יהיה כאשר אפגוש את בוראי, האם יהיה מרוצה מהאופן שבו ביצעתי את שליחותי בעולם הזה? ואם חלילה התשובה היא לא, מה עלי לתקן כדי להצליח במשימה. ברגע הזה כל בית הכנסת שרו את הפיוט בלחן המפורסם של יאיר גדסי, אותו שמעתי לראשונה בחיי. זה היה רגע עוצמתי ביותר. המחשבה הראשונה שעברה לי בראש היא ״אני חייב להלחין את הפיוט הזה״. המחשבה השנייה שעברה לי בראש היא ״מי אני שאלחין את הפיוט הזה״.

  למרות שהמילים אינן מילותיי, אני מרגיש הזדהות מוחלטת כאילו כתבתי אותן בעצמי. אני שמח להציג בפניכם את הגירסה שלי לפיוט הנצחי הזה."

  צפו:  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 2

   אבל למה בזבל?
   קשה לאהוד זמר שקופץ לאשפה

  2. 1

   קליפ ושיר מרגש מאד!!!
   נראה כי המגיבים שלפני לא הבינו את עומק הרעיון המיוחד והאמיתי שמקופל בתוך הקליפ. הקליפ מייצג את תהליך החיפוש של הזמר אחרי הניגון האבוד אותו ניגון שנשמתו הייתה בו למעלה לפני שירדה לעולם הזה. וכמו בחיים הוא מחפש אותו בכל מקום אפשרי ו..כן! גם בזבל! לעיתים היהודי יורד לשאול תחתית במהלך חיפושיו אחרי האמת וכמו בהרבה סיפורי השגחה של חוזרים בתשובה דווקא שם הוא התעורר ומצא את הניגון בעזרתו יצא מהאשפה(מהחטאים) והגיע אל האור. כמו שכתוב: "אשרי מי שבא לכאן ותלמודו בידו" הוא הגיע למעלה עם הניגון ביד ושם ניגן אותו במלואו.