אני לא תרבותי, אני בן אדם // ישראל ברגמן

  ישראל ברגמן 1 Comment on אני לא תרבותי, אני בן אדם // ישראל ברגמן
  14:41
  29.02.24
  קובי פינקלר No Comments on מאות עזתים נמחצו למוות בדוחק סביב הסיוע ההומניטרי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אז כנראה שאני הכי פחות פופולארי…

  תשאלו למה? הנה התשובה! לא! לא צפיתי בנאום הנבוב שזכה לקריאת שם 'נאום הבהמות'. ולא! לא צפיתי גם בנאום הקודם הלוא הוא נאום מנשקי הקמיעות. לא האזנתי לאותה שחקנית שהבהירה היטב על הבדלי המשכל בין האליטה לעילית(ה). ולא! גם לא טרחתי לקרוא את עצומת האמנים והשחקנים.

  אז מה? כנראה שאני דפוק, חי בפלאנטה אחרת, מצומצם, לא ריאלי, או לא ריאליטי, בעיות אלו או כל דבר אחר שימצאו לנכון להאשים אותי על בורותי הנלעגת על המחסור העמוק שחסר לי בתרבות ובהבנת עומקה, כי הרי ברור שאם עניתי לא על כל הנזכר לעיל הרי הנני 'אדם לא מבוית' סוג של חתול רחוב, האוסף את שאריות אשפת התרבותיים ואנשי הרוח המרוממים אשר עטם פולטת דיו מוזהב של הגיגים משובחים העומדים ברומו של עולם ושפתותיהם נופת צופים תיטופנה, ורק אני, אני העלוב איני מסוגל להבין או להכיל את דברי התרבות האלו.

  נו… אז ברור היכן הבעיה, הבעיה היא בי!

  אני הלא מתורבת שכבוד האדם ותרבות הדיבור אינה נר לרגליי, אני הוא זה שתחת כל מיקרופון רענן אשא נאום לאומה ואבהיר את בהמיותם של חבר מרעיי, אני הוא זה שגם לא אדע לקבל בתרבותיות את ההחלטה הברורה של הרוב התרבותי שקבע מהי דרך הישר לצעוד ולהצעיד בה את העם בתרבותיות, כי כזה אני 'אדם לא מבוית'.

  האמת שאני רוצה לדעת מה עליי לעשות כדי להשתנות, כדי להפוך להיות תרבותי ומיושב, מעניין מי יוכל לעזור לי בזה?

  והרי ברור הדבר ומובן שזוהי מראה קונה העומדת בחדר האיפור שבו מתאפרות המילים ובו נצבעים דברי שנאה וקיטוב בצבעי חופש הדיבור ואהבת האדם, המראה אותה מראה שבה רואה האדם את עצמו ולא את זולתו. המראה היא הכלי האנוכי המשקף אך ורק את רצון העומד מולו ועושה אחת לאחת את מה שיעשה הוא! אז זוהי הדרך בה בחרו ללכת גדולי התרבות בישראל, אם כן מדוע? מדוע שאכן כן ארצה להיות תרבותי ומבוית? אולי עדיף שאשאר אדם???  1 תגובות

  מיין תגובות