בד"ה: ההרוג בתאונה בצור הדסה: הרב מיכאל ניסנוב זצ"ל מביתר

  אריאל שרפר 1 Comment on בד"ה: ההרוג בתאונה בצור הדסה: הרב מיכאל ניסנוב זצ"ל מביתר
  14:41
  29.02.24
  קובי פינקלר No Comments on מאות עזתים נמחצו למוות בדוחק סביב הסיוע ההומניטרי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ההרוג בתאונת הדרכים הקשה שאירעה הבוקר בכניסה לישוב צור הדסה הוא תושב בית"ר עילית האברך הרב מיכאל ניסנוב, שהיה בן ארבעים ושמונה בפטירתו, והותיר אחריו אישה ושמונה ילדים, הגדולה שבהם בת תשע-עשרה והקטנה בת שנה וחצי בלבד.
  עירית בית"ר עילית שלחה היום צוותי פסיכולוגים ועובדים סוציאלים לשוחח עם ילדי משפחת ניסנוב- והם ילוו את המשפחה והילדים בשעות הקשות שעוד נכונו להם בימים הקרובים.
  מסע הלוויתו של הרב מיכאל ניסנוב זצ"ל יצא בשעה אחת-ושלושים
  מבית הכנסת חסד לאברהם ברחוב קדושת לוי 25 בבית"ר-עילית.
  כתבנו בנצי ליזרוביץ מציין כי המשטרה מוסיפה לחקור את נסיבות התאונה שאירעה כתוצאה מהתנגשות בין רכב פרטי לאוטובוס בה נפצעו עוד חמישה בני אדם בהם שלושה בחורי ישיבה מבית-שמש ששניים מהם נפצעו באורח בינוני, ואחד קל, ונהג האוטובוס ונוסעת שגם הם נפצעו באורח קל.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   סיפור לשבת קודש: כתוב בסוף פרשת שלח “ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם” (טו, לט) ע”ז העיר המשגיח הגה”צ רבי יחזקאל לווינשטיין זצ”ל משגיח ישיבת פוניבז’, שלא נאמר “פן תתורו”, אלא “ולא תתורו”, זאת משום שהכח של המינות והזנות מונחים בתוכו של האדם. והאדם מצוי בהם יותר מעצם טבעו, לכן מזהירה אותנו התורה שנכיר בכח זה הנמצא בתוכינו ונהיה זהירים לעקור אותו מן השורש.

   פעם סיפר הגאון רבי חיים שלמה ליבוביץ שליט”א ראש ישיבת פוניבז’ על זקנו הגאון רבי ברוך בער ליבוביץ זצ”ל ראש ישיבת קמניץ שהוא נזקק פעם בפקודת הרופאים לנסוע לחוף הים, ובליטא, כידוע לא היה ים, ולשם כך הוא היה צריך לנסוע למרחקים לגרמניה, שאליה היו צריכים לנסוע דרך רוסיה. לא היה זה עניין של מה בכך. שכן לצורך כך צריך היה להשיג שלוש ויזות, עבורו ועבור שני מקורבים, והיתה כרוכה בכך טרחה מרובה. חודש שלם טרח הגרב”ד להשיג את כל האישורים, ולאחר כל הטרחה הזו נסעו לגרמיה בדרך שנמשכה שבעה ימים תמימים.

   כאשר הגיעו סוף סוף לגרמניה אחרי כל ההכנות, והחלו להתקרב לעבר חוף הים (היו אז כמרים שדאגו לחופים נפרדים) נענה אחד ממקורביו ואמר בכעין פליטת פה, ששמע ש’לפעמים’ ‘ייתכן’ שבדרך לים הכשר והנפרד ניתן להיתקל במראה אסור… מיד אמר הגרב”ד זצ”ל: “חוזרים הביתה מיד מיד מיד!!”

   היה זה כאמור לאחר טרחה ועמל שנעשו סביב הנסיעה הזו, אולם הידיעה הנטועה בליבו של הגרב”ד שהלב והעיניים הם סרסורי העבירה, כששמע שיש חשש, אפילו מאוד רחוק, שיהיה איזה מראה אסור בדרך, גרם לו לפנות אחורה ולשוב לביתו מיד!!!

   וכהים לצערינו יש מיעוטה דמיעוטה שאולי ואולי היו חוזרים הביתה אחר כל הטרחה להגיע לים אפילו לצרכי רפואה, והיו ממציאים כל מיני התיירים כגון קייום הגוף, רפואה, והפסד מרובה וכו’ אבל זה לא נכון ע”פ תורה,

   סיפור לשבת קודש: כתוב בסוף פרשת שלח “ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם” (טו, לט)