פרשת לימודי התואר • היום השני: 'הפלס' רוקד על הדם: "הידרדרות לגיהינום"

  מני גירא שוורץ 15 Comment on פרשת לימודי התואר • היום השני: 'הפלס' רוקד על הדם: "הידרדרות לגיהינום"
  18:54
  25.02.24
  בנצי לייזרוביץ No Comments on הלוויה קורעת לב: "איך נפרדים מבן יקר כמוך?"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  פרשת התואר השני האקוויולנטי, היום השני: כצפוי, בביטאון הפלג הירושלמי 'הפלס' מנצלים את ההזדמנות להביך את 'יתד נאמן' ומביאים הבוקר (שני) בכותרת בעמוד הראשי כתבה המצטטת מאמר מ'יתד' לפני שנתיים הקובע כי רכישת תואר שני היא "תחילת ההידרדרות עד לגיהינום".

  ההקלטה חושפת: האם המועצת אישרה לימודי תואר? • האזינו

  יצוין, כי מי שגרם לנושא פרסום לימודי התואר – ביתד נאמן – הם גורמים מהפלג הירושלמי, שהפיצו בתחילת השבוע שיחה עם הרב נתן זוכובסקי – מועדת הרבנים של יתד נאמן – שבה הוא מצהיר כי מועצת גדולי התורה של דגל התורה – לא אישרה לימודים שכאלה והפרסום ביתד נעשה בשוגג. השיחה עצמה כאמור נחשפה לראשונה כאן באתר 'קול חי'.

  בתוך כך 'מרכז הענינים' מדווח הבוקר כי מכתב מזכיר המועצת החסידית של אגודה, גרם למתיחות מול המועצת הליטאית של דגל. כשהטענות הן על חוסר תיאום ויציאה עצמאית למהלך בנושא כה אקוטי.

  גורמים המקורבים למועצת מסבירים, כי בעוד במשך שנים לא התכנסה המועצת החסידית וכיוון שכך גדולי הדור הליטאים כמרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, ניווטו בהחלטות – עם הקמת המועצת החסידית מחדש, לפני שנתיים, נאמרה האמירה כי לציבור אנשי 'אגודת ישראל' ישנה הנהגה הקובעת לבדה ואינה מחוייבת לאחרים, "תיאומים והבנות כן, אך אף אחד לא מחליט עבור השני".  15 תגובות

  מיין תגובות
  1. 15

   שאלתם את ר' שמואל אם אפשר להתבטא כך?

  2. 14

   מדובר בקומץ אנשים אשר במהלך 20 שנה יצאו כנגד כל גדולי ישראל
   והנה הרשימה
   מרן הרב עובדיה
   מרן הרב וואזנר
   מרן הרב מיכל פינשטיין
   מרן הרב מיכל לפקובי'ץ
   מרן הרב בנימין זילבר
   מרן הרב דוד פוברסקי
   מרן הרב חיים גרינימן
   ולהבח"לח
   מרן הרב שטינמן
   מרן הרב חיים קניבסקי
   מרן הרב ניסים קרליץ
   מרן הרב דב לנדאו
   ועוד רבים רבים וכל זאת בכח עיתונם – לשעבר- יתד נאמן
   ברוך השם הקב"ה הוציא את העיתון מידם והעבירו לקבוצה המכבדת את גדולי ישראל כולם
   ברגע שניתן להם עיתון ביד ברור כשמש שהם ישובו לתקוף את גדולי ישראל
   כעת שאין להם כח הם ממשיכים להמריד ולהפיץ שקרים בכל העולם כנגד מרן הרב שטינמן והרב קניבסקי
   קל וחומר כשיהיה להם כח ביד שהם יעשו זאת
   אסור לתת להם שום דריסה במחנה היראים
   למען עתיד העם והיהדות החרדית

  3. 13

   "הנה בשנים האחרונות", כותב הגר"ח ותוקף את אנשי הפלג הירושלמי, "קמו אנשים מתוכנו ריקים ופוחזים בעלי מחלוקת ומקהילים קהילות ברבים ופוערים פיהם לבלי חוק בכל הקדוש לנו, ומדברים סרה וזלזול על גאון ישראל קודש הקודשים, גדול דורנו מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומערערים על הנהגתו".

   מרן שר התורה ממשיך ותוקף את אנשי 'בני תורה': "ובאמת שכל כוונתם ומזימתם לכפור במושג שגדולי הדור ינהיגו את הדור כפי שהיה ויהיה בכל הדורות, ומכריזים ואומרים אין לנו חלק בדוד ולא נחלה לנו בבן ישי איש לאוהליו ישראל הישר בעיניו יעשה".

   "ועתה הגדילו לעשות לפתוח מפלגה, אוי לנו שכך עלתה בימינו שכבוד התורה מושפלת עד שאול תחתית רח"ל וסופה מי ישורנה, איך נכניס אהבת תורה לדור הצעיר", כותב הגר"ח בכאב.

   "והנה העולם אינו הפקר", מתריע מרן הגר"ח, "וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמיד חכם אין לו חלק לעולם הבא אין רפואה למכתו, וצריך להתרחק מהם פן תספו בכל אשר להם ח"ו ולא לסייע בידם בשום אופן להיות שותף למבזי ת"ח

  4. 12

   אישי חינוך?
   אם כבר אישי חינוך קוראים להפסיק מידית את
   "מסעות החוצפה"בריש גלי נגד גדולי ישראל מכל חוג שהוא ולהניח לילדי ישראל לגדול ללא הרס ההשכלה ואיבוד אמונת חכמים הפשוטה
   פשטו מזעזע
   עומד כתב ומסביר לאדם קדוש כמו הבלזער רוב -שהקים מוסדות מפוארים ומנהיג קהילה אדירה במשך שנים- . הוא נתן החוצפן יסביר לו היכן הדרך לגיהנום והיכן הדרך הרצויה . פשוט שפלות מטורפת

  5. 11

   הם מביאים ציטוט מהגאון ר' יהושע אייכנשטיין מה הלחץ?
   ויתד התנצלו אז כולם נגד התואר שני אז מה קרה?

  6. 10

   אין יותר מושחתים מאנשי הפלג , לקחו תלמיד חכם כמו ר' שמואל שהיה קונצנזוס ועשו לו תדמית של קיצוני , על ידי הפרחת מסרים משמו בכל מנושא את הצד ההפוך מכולם , כמעט ולא שומעים אותו והם מספרים לנו השכם הערב דברים משמו ופוגעים בשמו הטהור הנה לדוגמא בבחירות האחרונות הוא היה בכינוסם בארנה ולא אמר דבר בקשר לבחירות והם פרסמו משמו כל מיני שקרים וחצאי אמיתויות וכל אחד פרסם משמו עובדה אחרת וכל אחד תירגם אותו באופן שונה וככה הם גורמים לבידודו מכל זרם שהוא, סאטמער לא רוצים אותו כי מצביע בבחירות ולוקח תקציבים אגודה לא רוצים אותו כי הוא קיצוני למה אתם לא חומלים על תלמי חכם כמו ר' שמואל איפה תלמידיו ואוהביו

  7. 9

   את המן תלו על עץ ואת כל העצניקים על עציץ!!!!!

  8. 8

   אולי מספיק לתת במה לחוליגנים האלו! לא משנה מה יהיה, הם ילחמו בכל כוחם במי שסימנו להם מטרה, אז עדיף להתעלם מהם וזה יעבור לבד…

  9. 7

   זה ממש מענין שעד שהרב אליישיב נפטר כולם היו בסדר. הוא סמך על יהדות התורה, לב לאחים, כל הארגונים הרבים של הדור. ופתאום יום אחרי שהוא נפטר כולם התקלקלו וירדו לגיהנום… מענין. אולי הרב אליישיב שלח להם פקס דרך הקבר של הרבי מחב"ד שהוא שינה את דעתו… אולי…?!

  10. 6

   "אלו התלמידים הקטנים שלא הרבו תורה כראוי והם מבקשים להתגדל בפני עמי הארץ ובין אנשי עירם וקופצין ויושבין בראש לדין ולהורות בישראל הם המרבים המחלוקת והם המחריבים את העולם והמכבין נרה של תורה והמחבלים כרם ה' צבאות עליהם אמר שלמה בחכמתו אחזו לנו שועלים שועלים קטנים מחבלים כרמים" עכ"ל של רבנו הרמב"ם בהלכות תלמוד תורה פרק ה' הלכה ד'.
   כל מילה נוספת מיותרת

  11. 5

   שהציטוט הידרדרות עד לגיהינום הוא בשם הרב אייכנשטיין (שאינו חשוד על עצניקיות…) בשם… הגראי"ל שטיינמן שליט"א. (כנ"ל…)

  12. 4

   לכל החמודים שטרחו להגיב , להלן מס' נתונים שחסרים לכם.

   ההתבטאות על לימודי M.A. "זו דרך שתוביל לגיהנום" שפורסמה בהפלס
   היא ציטוט אותנטי מדבריו של מרן הגראי"ל שליט"א כשעלה נידון זה על הפרק בתשע"ג, והובאה בכינוס שהיה בנושא, ע"י שלוחו של מרן שליט"א – הרב אייכנשטיין. (ניתן לפנות לרב אייכנשטיין בכדי להיוכח באמיתות הענין)

   כמו"כ חתם מרן הגראי"ל בכתב ידו על מכתב שפורסם בתשע"ג בו מובאת קריאה להתרחק מלימודים אלו היכולים לפגוע בחינוך הטהור.

   מכתב זה אף הוא פורסם היום בהפלס. (יחד עם חתימת קודשו של רבינו הגראי"ל שליט"א)

   לסיכום : כל מי שכותב בשצף קצף נגד ענין זה, שידע שהוא מחזיק עצמו לחכם יותר מרבנו הגראי"ל שליט"א ! וההתקפות בענין זה על עיתון הפלס אינם במקומן.

   (יתכן שיש לכם בטן מלאה על עיתון הפלס, אך במקרה זה לא נמצאה סיבה מוצדקת לביקורת)

  13. 3

   משל למה הדבר דומה: למפקד שבשנת 2015 החליט להילחם ביריבתו השכנה ע"י חיצים ובליסטראות כל בר דעת יסתכל עליו כמשוגע האינך יודע שהעולם התקדם והוא כבר אינו נמצא בשנת 1896 והנמשל ברור…
   (ואם הציבור לא יבין יהיה ניתן להסביר)

  14. 2

   אח"כ נתי גרוסמן בוכה בדמעות תנין שאין לו ישיבה לבן שלו……

  15. 1

   מה נעשה שהפעם הם צודקים!
   הרב שטיינמן אסר ואמר שזו הדרך לגהינום אז איך הותר האיסור היחיד של הרב שטייינמן בעשור האחרון?