מעבר לאתר המותאםעוד יוסף חי: השוטרים גרמו להרס ונזקים כבדים

יוסי אשר No Comments on עוד יוסף חי: השוטרים גרמו להרס ונזקים כבדים
16:53
03.04.20
קובי פינקלר No Comments on בצה"ל לוקחים פיקוד על ב"ב: "נבצע בדיקות מקיפות ונעביר חולים למלוניות"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בשעה זו נערך ביצהר אירוע חגיגי לציון החזרה למבנה ישיבת 'עוד יוסף חי'. אולם לצד השמחה שבחזרה למבנה, גילו אנשי הישיבה נזקים אדירים שהשאירו במבנה שוטרי מג"ב שהשתמשו בו כבסיס למעלה משנה. שמאי מקרקעין שהובא למקום אומד במאות אלפי שקלים את הנזקים הישירים אותם גרמו השוטרים למבנה.

דלתות בית המדרש נופצו ודלת אחת אף נעקרה ממקומה, עשרות שברים, לכלוכים וחורים נגרמו בקירות הגבס בכיתות, במשרדים ובבית המדרש. קרמיקות שנשברו, נזקים גדולים לתקרה האקוסטית ואף תקרת גבס שנשברה, דלתות וידיות שנשברו וכן נזקים למערכת ההשקייה, גדרות הישיבה ועוד.

אנשי הישיבה נדהמו לראות נזק רב וונדליזם גם במשרדי הישיבה. השוטרים סירבו לאורך השנה לאפשר לצוות הישיבה להוציא מהמקום את המחשבים והמסמכים השונים שהיו במשרדים. תחת זאת פירקו השוטרים את חלוקת הגבס של המשרדים והעבירו את כל תכולתם לחדר צדדי בו זרקו בערימות את הציוד ובו מחשבים ומסמכים חשובים, אשר ניזוקו בצורה קשה.

בנוסף הזדעזעו אנשי הישיבה לגלות כי לפחות ארבע מזוזות נעקרו ממקומן בידי השוטרים. למעט מזוזה אחת שנמצאה זרוקה באחת מכיתות הלימוד שהפכו לחדרי שינה של השוטרים, נעלמו שאר בתי המזוזה והקלפים. בנוסף נופצה תמונתו של הראל בן נון הי"ד, בוגר הישיבה שנרצח בידי ערבים. תמונתו, שהוצבה בכניסה לבית המדרש בפינת ההנצחה לבוגרי הישיבה, התגלתה זרוקה ומנופצת באחת מפינות בית המדרש.

על קירות אחת הכיתות וכן על אחד הארונות התגלו כתובות שהשאירו השוטרים עם שמותיהם וכן כתובת בערבית שנמחקה בימים האחרונים לשהות השוטרים במבנה לאחר שדווח עליה בכלי התקשורת.

"הצטערנו מאוד לראות את חילול בית המדרש והנזקים הכבדים שגרמו השוטרים למבנה", אומרים בישיבת "עוד יוסף חי". "הדבר מלמד על היחס הבוטה והמזלזל של כוחות הביטחון לקודשי ישראל, והאחריות מוטלת על כל שרשרת הפיקוד החל משר הביטחון ועד לשוטרים שהיו בישיבה. אנו מקווים כי השותפים לפשע יחזרו בתשובה, יפצו את הישיבה, ויעסקו מעתה ואילך בפעילות למען עם ישראל בלבד".0 תגובות