חננו לפרקליטות: בטלו את העסקה עם רוצח ינון לבנון הי"ד

  יוסי אשר No Comments on חננו לפרקליטות: בטלו את העסקה עם רוצח ינון לבנון הי"ד
  0:10
  29.02.24
  אתר קול חי No Comments on טועמים שבת בכל מנה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ביום שלישי הקרוב צפויה הפרקליטות להגיש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע את עסקת הטיעון שסגרה עם סעיד אלנבארי, מבריח שב"חים שהרג את ינון לבנון הי"ד מסוסיא בהתנגשות מחרידה סמוך למעבר מיתר בהר חברון לפני כשנתיים.

  העסקה היתה אמורה להגיע לבית המשפט כבר לפני מספר חודשים אולם בשל אי התייצבות הנאשם נדחתה. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, המסייע למשפחת לבנון כנפגעי עבירה, דרש לקבל לידיו את תיק החקירה, וזאת בכדי לנמק את התנגדות המשפחה לעסקת הטיעון המקילה, לפיה יגזרו על אלנבארי 3.5 שנות מאסר בלבד.

  אלנבארי, אשר הסיע ברכבו שב"חים ערבים, עקף בקו לבן שיירה של עשרה רכבים, כמעט והתנגש בניידת משטרה, ולבסוף התנגש ברכבו של ינון הי"ד אשר נהרג במקום.

  עו"ד קידר תמה על האישום המקל שהוגש נגדו ועל עסקת הטיעון המקילה שגובשה. במכתב ששלח היום (א') לפרקליטות מחוז דרום מצביע עו"ד קידר על כך שהיה צריך להאשים את אלנבארי ברצח ובסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, ולא להסתפק בעבירת הריגה והסעת שב"חים.

  לדבריו של עו"ד קידר, מספר עובדות לא הובאו לידי ביטוי בסעיפי האישום: לפי עדויות הנוסעים, אלנבארי נהג במהירות שבין 120-180 קמ"ש בכביש בו מותרת הנסיעה במהירות של 80 קמ"ש בלבד, והאיץ לאחר שהבחין בניידת המשטרה. בנוסף לא נמצאו סימני בלימה במסלול נסיעתו עד להתנגשות, והוא עקף שורה ארוכה מאוד של רכבים בקו לבן לאורך זמן. עובדות אלו, לדברי עו"ד קידר, בצירוף העובדה שאלנבארי סירב לשתף פעולה עם החוקרים, מצביעות על קיומה של עבירת סיכון אדם בנתיב תחבורה ורצח.

  "גם לאחר שהנאשם כמעט והתנגש בניידת, במקום לחזור לנתיב הימני, הוא בחר להמשיך בעקיפה המסוכנת", אומר עו"ד קידר.

  לדבריו, התנהלות הפרקליטות בתיק "תמוהה בלשון המעטה" ופוגעת בצורה קשה במשפחתו של ינון לבנון הי"ד. "הפרקליטות מגינה בחירוף נפש על כתב אישום רצוף שגיאות משפטיות המקילות עם הנאשם, ומותירות את משפחת הנרצח להתבוסס בדם אהובם", אומר עו"ד קידר.  0 תגובות