צפו • צה"ל החל בפינוי הציוד מישיבת "עוד יוסף חי"

  אבי יעקב 1 Comment on צפו • צה"ל החל בפינוי הציוד מישיבת "עוד יוסף חי"
  21:49
  25.02.24
  אתר קול חי No Comments on עמל התורה: פרק חמישי בחידון הלכה למעשה | צפו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מחר (ראשון) יסתיים צו התפיסה שהוציא צה"ל לישיבת עוד יוסף חי ביצהר, ובכך צפויה להסתיים תקופה של למעלה משנה בה החזיקו צה"ל ומג"ב במבנה בית המדרש ומנעו את כניסת התלמידים.

  לקראת העזיבה הצפויה החל פינוי הציוד מבית המדרש. בסוףהשבוע הגיעו משאיות שהעמיסו מכולה ודודי מים, וכן את המיטות של השוטרים וציוד נוסף.

  בישיבה נערכים לכניסה למבנה, אשר בו נזקים רבים שנגרמו במהלך שהות השוטרים והחיילים בישיבה. בין השאר שברו השוטרים את דלתות בית המדרש וגרמו נזק רב לקירות. ביום חמישי צפוי אירוע מרכזי לכבוד החזרה למבנה הישיבה, בהשתתפות רבנים ואישי ציבור. בארוע תתקיים תהלוכה לכבוד החזרת ספרי התורה לבית המדרש ולאחר מכן התוועדות עם נשיא הישיבה הרב יצחק גינזבורג.

  "אנו שמחים שמערכת הביטחון 'ירדה מהעץ' של תפיסת הישיבה", אמרו בישיבה עם פרסום החלטת שר הביטחון שלא להאריך פעם נוספת את צו התפיסה. "חבל ששר הביטחון אינו מתנצל על המעשה החמור והתקדימי של גזל וחילול בית המדרש יותר משנה תמימה. אנו מאחלים לו, ולכל השותפים במעשה הנפשע, לחזור בתשובה שלמה. ההתנכלות המתמשכת לישיבה, כולל שלילת התקציבים, היא ניסיון לסתימת פיות שלא יצלח. הישיבה המשיכה ותמשיך בע"ה להשמיע בקול צלול את אמירותיה לתשובה והנהגה ציבורית על פי התורה".

  העמסת מיטות

  פינוי מיכל מים 1

  פינוי מיכל מים 2

  פינוי מכולה 1  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   מה הסיפור שם??!
   למה תפסו את הישיבה??
   ולמה לא שמענו על כך כלום?????

   אשמח לקבל תשובות והסברים ממאזינים!!!