מעבר לאתר המותאםכוח צה"ל שב מנפאל: טיפלו ב-438 איש

שלמה בן יוסף No Comments on כוח צה"ל שב מנפאל: טיפלו ב-438 איש
11:30
24.02.20
שלמה ריזל No Comments on מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם: 6 נהרגו בהפצצה הישראלית בדמשק

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

צה"ל מודיע הערב על חזרת כוח החילוץ מנפאל שיצא אליה במוצאי שבת וביום שני הקודם, אז המריא מטוס ועליו אנשי יחידת החילוץ של פיקוד העורף. בהמשך יצאו מטוסים נוספים ועליהם אנשי חילוץ ומשלחת רפואה הכוללת רופאים, מנתחים, אחיות ועוד.

מיד עם הגעתה לנפאל, הקימה המשלחת בית חולים שדה והחלה לפעול לחיפוש ולחילוץ לכודים תחת ההריסות ולמתן סיוע רפואי לתושבי נפאל ולישראלים ששהו במקום בעת האסון. בנוסף, פעלו הכוחות לחילוץ ישראלים מנותקי קשר או כאלו שנלכדו באזור כתוצאה מרעידת האדמה, סייעו בפעולות החילוץ וההצלה ברחבי זירת האסון בשיתוף עם משלחות סיוע נוספות, הממשל והצבא המקומי, ביצעו סריקות מקיפות למציאת לכודים וקיימו הדרכות והכוונות לגורמי חילוץ שונים.

דובר צה"ל מדגיש כי מאמצי איתורו וחילוצו של הנעדר הישראלי אור אסרף ממשיכים וכוחות יחידת החילוץ וההצלה, יחד עם כוחות צבא נפאל עושים כל מאמץ לאתרו.

עוד הוחלט בהערכת המצב, כי בית החולים שהוקם ויתר חברי המשלחת ימשיכו לפעול במשימות חילוץ, הצלה ורפואה בנפאל, כל זמן שניתן יהיה לסייע להצלת חיי אדם.

עד כה, פעלו הכוחות לחילוץ ישראלים מנותקי קשר או כאלה שנלכדו באזור כתוצאה מרעידת האדמה, סייעו בפעולות החילוץ וההצלה ברחבי זירת האסון בשיתוף עם משלחות סיוע נוספות, הממשל והצבא המקומי, ביצעו סריקות מקיפות למציאת לכודים וקיימו הדרכות והכוונות לגורמי חילוץ שונים. עד כה טיפלה המשלחת ב- 438 אנשים, קיימה 33 ניתוחים ומספר לידות.0 תגובות