מעבר לאתר המותאם

  כך יאותרו מקום קבורתם של רבע מליון חיילים יהודים ממלחמת העולם השניה

  ארי וידר No Comments on כך יאותרו מקום קבורתם של רבע מליון חיילים יהודים ממלחמת העולם השניה
  14:35
  08.12.21
  בנצי לייזרוביץ No Comments on השר לביטחון פנים על גל הפיגועים: "אנחנו עושים את המקסימום"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  במלחמת העולם השנייה נהרגו עפ"י ההערכות כ -250 אלף חיילים יהודים שלחמו נגד הנאצים במסגרת צבאות בעלות הברית, הצבא האדום, ארגוני הפרטיזנים והמחתרות.

  לרגל יום ז' אדר, יום פטירת משה רבינו, שנקבע כ'יום החברה קדישא' ו'יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע' נחשפת התוכנית הבינלאומית לאיתור תיעוד וזיכרון לחיילים היהודיים שנהרגו במלחמת העולם השנייה.

  התוכנית במסגרת אירועי 'יום השחרור וההצלה' שיתקיימו ברחבי העולם ביוזמת הטייקון, גבריאל גרמן זכרייב, להטמעת התאריך העברי לציון 'יום השחרור וההצלה' המצוין ברחבי העולם ב- 9 במאי, בכ"ו אייר. היוזמה זכתה לברכתם של גדולי ישראל כמו גם לברכת ארגוני הווטרנים וותיקי מלחמת העולם השניה ואישי ציבור מכל גווני הקשת.

  לדברי יועץ התקשורת משה פרידמן המרכז את אירועי 'יום השחרור וההצלה' "מבדיקה ראשונית שערכתי אין, או לפחות לא ידוע לי, על ריכוז – רישום ותיעוד כלשהו של זהות הנופלים ומקום קבורתם. פרויקט 'יום השחרור וההצלה' שנועד בין השאר לשמר את זיכרונם של הנופלים שחירפו נפשם למען הצלת אירופה ושארית הפליטה יפעל לאיתור שמותיהם ומקום קבורתם של החיילים היהודים.

  "עפ"י התוכנית ירכז ארגון 'לא תשכח' הפועל לאיתור, תיעוד ושימור עשרות אלפי בתי העלמין היהודיים וקברי אחים באירופה בחסות 'ועידת רבני אירופה' ו'ועידת התביעות' שבהנהלת הגר"י בלייך, רבה של אוקראינה וסגן נשיא 'ועידת רבני אירופה' ואלימלך בינדיגר מבריסל, את הטיפול באיתור ותיעוד ככל האפשר, את שמותיהם ומקום קבורתם. חלקם, ככל הידוע, בקברי אחים יחד עם חבריהם לנשק.

  "בכ"ו באייר יעלו לבתי הקברות וקברי האחים הצבאיים ואתרי ההנצחה והזיכרון ללוחמים היהודיים; נציגינו', רבני אירופה, נציגי המדינות ובני נוער וסטודנטים לטקס אזכרה ממלכתי. במקביל ייצאו בני נוער וסטודנטים בשיתוף ארגונים יהודיים לבתי הקברות ברחבי אירופה יערכו טקסי אזכרה וקדיש ויניחו פרח ודגל 'יום השחרור וההצלה' על קבריהם".  0 תגובות