שמחה בפולין • בוטלה החלטת הפרלמנט לאסור שחיטה כשרה

  יוסי אשר No Comments on שמחה בפולין • בוטלה החלטת הפרלמנט לאסור שחיטה כשרה
  20:33
  25.02.24
  המהדורה המרכזית No Comments on "צה"ל מבין שיש התקדמות לעסקה ומאיץ את הפעילות"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  יום חג לקהילה היהודית באירופה. בית המשפט לענייני חוקה במדינה, קיבל את עתירת איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי וביטל הבוקר, יום רביעי, את החלטת הפרלמנט הפולני לאסור על קיום שחיטה כשרה במדינה. ברוב של 9 שופטים מול 5 קבע בית המשפט שהחלטת הפרלמנט נוגדת את החוקה הפולנית.

  מנחם מרגולין, מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי (EJA), ברך על פסיקת בית המשפט וציין כי: "זהו יום חג אמיתי לקהילה היהודית בפולין. אבל לא רק עבורה. הצלחנו למנוע יצירה של תקדים מסוכן שהיה משפיע על כל יהודי אירופה. אם החוק היה עובר, זה לא היה נגמר בפולין", ציין הרב מרגולין והוסיף: "יהדות אירופה נמצאת תחת 'מתקפה' של חוקים אנטי-יהודיים בשנים האחרונות שאם יעברו – יפגעו מאוד ביכולתם של יהודים רבים לשמור על אורך חיים יהודי".

  אריה גולדברג סמנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' מסר בתגובה להחלטה: "זה פרי העמל הרב שהשקיע 'מרכז רבני אירופה' במאבק למען השחיטה הכשרה באירופה. חברי נשיאות ומועצת 'מרכז רבני אירופה הביעו את שמחתם לצד מילות תודה והערכה להנהלת המרכז על העמידה האיתנה והמאבק ללא ליאות עד להישג בדמות הפסיקה שהתקבלה. היום הגיע לסיומו פרק נוסף במאבק, בתקווה שזה יהיה הפרק האחרון וישפיע על כל מדינות אירופה. בשעה הקלה שחלפה מאז קבלת הידיעה המשמחת הוצפו משרדי 'מרכז רבני אירופה' במאות טלפונים מכל רחבי אירופה של רבני וראשי קהילות אירופה שביקשו להודות לראשי המרכז על עמידתם בראש המאבק.  0 תגובות