משרד החינוך מבהיר: "למרות הפרסומים, הת"ת ב'זכרון יעקב' ייסגר"

  גואל ועקנין No Comments on משרד החינוך מבהיר: "למרות הפרסומים, הת"ת ב'זכרון יעקב' ייסגר"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אמש (שלישי) חשף אתר 'קול חי' כי הסתיים המשבר בתלמוד תורה 'זכרון גבריאל' בזכרון יעקב, זאת לאחר שהמשפחה שעמדה במרכז הויכוח – עזבה את המועצה ועברה להתגורר במקום אחר.

  חשיפה • סוף מפתיע לפרשת האפליה בזכרון יעקב

  בעקבות כך מפרסם הבוקר משרד החינוך, כי למרות הפרסומים, מבחינת המשרד הליך הוצאת צו הסגירה נמשך כרגיל.

  בהתראה אשר יצאה בהוראת מנהל המחוז החרדי מאיר שמעוני ואשר חתומה על ידי מנהל אגף הרישוי פארס טויל, מאשים המשרד כי למרות הטענות של המוסד לאי מעורבותו בהשבתת הלימודים, "התקבלה תלונה לפיה אחת הכיתות יצאה לטיול מאורגן לבנימינה, ומזכיר המוסד הסיע חלק מהתלמידים לטיול האמור ברכבו, זאת מבלי לצרף לטיול את התלמיד שנשאר בגפו בבית הספר".

  עוד נטען במכתב כי "לא ננקטה כל פעולה מטעם הנהלת המוסד על מנת למנוע הישנותה של התופעה (של ההשבתה)… לא נעשה מאמץ מצידה של הנהלת העמותה להשבת התלמידים החסרים… נמנע סגן מנהל המוסד מלפנות להורי התלמידים החסרים על מנת שאלה ישובו ללימודים".

  לכידה

  לצד זאת, נטען במכתב כי "נתקבלו תלונות לגבי הטרדה ופגיעה בתלמידים מצד תלמידים בשכבות גיל גבוהות יותר בבית הספר, זאת מבלי שהעניין יטופל, כמקובל, ע"י הנהלת המוסד והמורים בו". לפי המכתב, נתקבל אף מידע על לחץ שמופעל, לכאורה על ידי העמותה, על הורי הילדים המדוברים שלא לשלוח את ילדיהם ללימודים ולחתום על מסמך, לפיו, הילדים ילמדו בבית הספר בתקופה הקרובה בלבד, ולאחריה יועברו למוסדות אחרים.

  במשרד החינוך מסכמים במכתב כי "לאור התנהלותו הלקויה של המוסד בעניין הניהול, ופעילות המוסד ומחדליו ביחד לקליטת התלמידים, באופן המעורר חשד לשיתוף פעולה עם פעילות בעייתית ואגרסיבית של הורי התלמידים ביחד לבני משפחת עמר, שוקל המשרד, לבטל את רישיונו של המוסד ולהוציא צווי סגירה".  0 תגובות