'כנס הנבחרים 3' יעסוק בגזירות הממשלה כלפי החינוך החרדי

  חדשות קול חי No Comments on 'כנס הנבחרים 3' יעסוק בגזירות הממשלה כלפי החינוך החרדי
  18:23
  09.06.24
  פנחס בן זיו No Comments on שהחיינו: בעלי העסקים המובילים משתתפים בחנוכת המשכן החדש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מאות נציגי הרשויות החרדיים, שיתכנסו בימי העיון של 'כנס הנבחרים', ידונו וילבנו את דרכי הפעולה והמהלכים השונים, נוכח גזירות הממשלה כלפי מערכת החינוך החרדי, הן בהיבט התקציבי, והן באיום להתערבות באופי החינוך הטהור, שנמסר לנו מדורות.

  חבר כנסת שישתתף בדיונים אמר כי "אני לא זוכר תקופה קשה כזו לציבור החרדי. הגזירות הניחתות על ראשנו, ועימן אנו צריכים להתמודד כמעט מעשה יום ביומו – הפכו למאבק ועימותים קשים שהציבור אפילו לא מודע אליהם. אנו מצליחים בעזרת ה' לבלום חלק מן הגזירות, אך האווירה כיום היא משטמה עזה ושנאה לכל מה שמייצג את הציבור החרדי ושומר המצוות".

  ב'כנס הנבחרים 3' ישתתפו מאות מנהלי מוסדות, ראשי ערים, חברים כנסת, אישי חינוך ואישי ציבור – כולם כאחד, כדי לטקס עצה כנגד המתקפה המשולבת כנגד כל היקר והקדוש לציבור החרדי. לטקס עצה באמצעות סיעור מוחות, שותפות בניסיון האישי מתוך שותפות גורל – כל זאת בפאנלים ייחודיים ומקצועיים; וכמובן בסיוע מומחים מן השורה הראשונה, כלכלנים, אנשי מקצוע ויועצים בעלי-שם ועתירי ניסיון.

  אחד מראשי המוסדות, שאף הוא ישתתף בפאנל מיוחד במסגרתו ידונו אפיקי הפעולה, מגדיר את המאבק כ"מתקפה משולבת ומשולשת" תוך שהוא מסביר: "אנשי הממשל ושלוחיהם עושים כל שביכולתם להצר את מוסדות החינוך החרדי. בין אם מדובר בעצירת תקציבים, בקיצוצים עמוקים ובהטלת תנאים ומגבלות; בין אם מדובר, מנגד, בהקצאת משאבים רבים למסגרות חינוך אחרות – במטרה לסחוף ולסחוב חלשי-אופי לכיוון הזרמים הממלכתיים יותר; וכמובן לא זונחים את הניסיונות החוזרים ונשנים לכפות לימודי ליבה וסוגים שונים של מסגרות נוספות – תוך איום מתמיד על תקצוב המוסד והכרה בו".

  כאמור, 'כנס הנבחרים' מתקיים זו הפעם השלישית ביוזמת פורום הרשויות החרדיות שהוקם לפני 12 שנה, בעקבות ההתרחבות פעילות הרשויות החרדיות, במסגרת מרכז השלטון המקומי. כאמור הכנס יתקיים במהלך ימים ראשון, שני ושלישי, כ"ג-כ"ה בחשון, 16-18.11.  0 תגובות