מעבר לאתר המותאם
1

דו"ח גולדסטון 2? פק"ל משפטי חולק ללוחמי צה"ל

שלמה בן יוסף No Comments on דו"ח גולדסטון 2? פק"ל משפטי חולק ללוחמי צה"ל
18:28
07.08.20
דוד קליגר No Comments on לכבוד שבת: "ישמחו" בביצוע יצחק מאיר מתוך האלבום השני של כצ'לה • האזינו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

באו"ם ובארגונים שמאל קיצוני במדינת ישראל כבר החלו בהשמעת דירשה לפתיחת וועדת חקירה על התנהלות מדינת ישראל ולוחמי צה"ל ברצועת עזה, ובארגון חוננו החליטו להקדים רפואה למכה ולתדרך חיילים על זכויותיהם המשפטיות במקרה של פתיחת חקירה נגדם בגין פעולותיהם.

אנשי הארגון, המסייע לחיילים ואזרחים שנקלעו למצוקה משפטית בעקבות המצב הבטחוני, הדפיס בימים האחרונים 10,000 כרטיסי "פק"ל כיס משפטי" ללוחמים, והיום ירדו פעילי הארגון לאזור רצועת עזה וחילקו ללוחמים את הכרטיסים, המהווים מעין "עזרה ראשונה משפטית".

"חייל יקר. ארגונים זרים באים להציק באזורי לחימה וחיכוך וכך חיילים רבים נמצאים תחת חקירה וועדות בדיקה", נכתב בין השאר בכרטיס. "בכל מקרה הדורש סיוע משפטי פנה אלינו – חייך וחרותך הם חיינו והם חשובים לנו".

הפעילים הסתובבו בשטחי הכינוס וחילקו את הכרטיסים לכ-1,000 לוחמים, חלקם לקראת כניסה לשטחי הלחימה.

"מתוך האחדות המופלאה שנוצרת בימי לחימה כאלה, אנחנו פונים לחיילים ואומרים להם – אנחנו איתכם, מתפללים שאף חייל לא ייפגע, ובעצם מהווים את הגב המשפטי ללוחמה שלכם", אומר מנכ"ל ארגון חוננו שמואל (זנגי) מידד.

תגובות הלוחמים היו חמות ורבים מהם הודו לפעילים על התמיכה, ואף שיתפו אותם בחששותיהם מפני הסתבכות משפטית במהלך הפעילות והלחימה. אחד מלוחמי המילואים הביע צער על כך שרק כעת נחשף לארגון, שכן לפני מספר שנים הסתבך משפטית בעקבות פעילותו באירוע אלים של פורעים ערבים, והרגיש מופקר מאחר ונאלץ להתמודד לבדו עם ההליך המשפטי שנפתח נגדו.

"קשה להתעלם מארגונים זרים ועוינים שבאים לאזורי חיכוך ולחימה, ומגולדסטונים למיניהם", אומר מידד. "הם מציקים ומפריעים לחיילים לעמוד במשימותיהם, מפחידים אותם ומרפים הן את ידי החיילים והן את עמידת הממשלה מול אוייב אכזר. כך נוצר מצב שבתוך המוטיבציה, באיזשהו מקום בלב כל חייל מקנן לו ניגוד וחשש של "או בכלא או בקבר", ואז צפות להן כל מיני סיסמאות מצחיקות אבל גם עצובות כמו "עדיף עו"ד גרוע מחזן טוב" וכדומה", הוא מסביר.

"זו הסיבה העיקרית שלפני 12.5 שנים הוקם ארגון "חוננו" אשר סייע כבר לחיילים רבים שהעדיפו לבצע את משימתם במוטיבציה גבוהה אבל לאחר מכן נזקקו לסיוע משפטי, ולכן הוצאנו את כרטיסי הכיס לחיילים, אשר זכאים לגיבוי משפטי כזה אם יצטרכו, בתקווה שלא יהיה צורך בכך".

בימים הקרובים ימשיכו פעילי חוננו לחלק את הכרטיסים לחיילים בדרום וכן ללוחמי צה"ל הפרוסים ביהודה ושומרון אשר נתונים גם הם בסיטואציה מורכבת.

פעילי ארגון חוננו מחלקים כרטיסי פק''ל משפטי ללוחמי צה''ל בדרום 2

חייל צה''ל צבא פעילי ארגון חוננו מחלקים כרטיסי פק''ל משפטי ללוחמי צה''ל בדרום4

חייל צה''ל צבא משאית פעילי ארגון חוננו מחלקים כרטיסי פק''ל משפטי ללוחמי צה''ל בדרום5

חייל צה''ל צבא טנק פעילי ארגון חוננו מחלקים כרטיסי פק''ל משפטי ללוחמי צה''ל בדרום 3

חייל צה''ל צבא משאית פעילי ארגון חוננו מחלקים כרטיסי פק''ל משפטי ללוחמי צה''ל בדרום6

פקל לחיילים0 תגובות