מעבר לאתר המותאם

  פניה לממונה על ההגבלים: "אל תסגור את המקור"

  אבי יעקב No Comments on פניה לממונה על ההגבלים: "אל תסגור את המקור"
  23:33
  06.12.21
  נדב דוד No Comments on פרס הראשון לציון: יא' הזוכים הנבחרים מתוך מאות חיבורים תורנים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  עובדי עיתון מקור ראשון הפגינו היום בירושלים מול משרדי הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, בקריאה לאשר את רכישת העיתון עד ליום חמישי הקרוב ובכך למנוע את סגירתו ואת פיטורם של העובדים. העובדים הניפו שלטים הנושאים את שמו של דיוויד גילה ובו הם דורשים: "אל תסגור את המקור" ומבהירים כי פסילה (של העסקה) = סגירה (של העיתון). במהלך ההפגנה עלו קולות של בכירי הכתבים של העיתון וביניהם של הכתבים יהודה יפרח, אריאל כהנא ויפעת ארליך.

  כזכור, בעקבות הודעת נאמן העיתון, רו"ח חן ברדיצ'ב, על כך שלא יוכל להחזיק עוד את העיתון מבחינה כלכלית מעבר לחודש אפריל, יאלץ העיתון להיסגר בסוף השבוע הקרוב באם לא תאושר רכישתו.

  עובדי העיתון טוענים כי קיימים מניעים פוליטיים וכלכליים אשר מסכלים את אישור עסקת רכישת מקור ראשון על ידי קבוצת אדלסון המחזיקה גם בעיתון ישראל היום. העובדים אומרים היום כי אישורים גדולים ומורכבים יותר, כמו שינוי בחוק והסדר עם ערוץ 10 ועסקאות חברות הגז, אושרו במהירות רבה יותר.

  הבוקר נפגשו נציגי העיתון באופן אישי עם גילה וניסו להסביר לו את חשיבות אישור העסקה. נציגי העובדים הבהירו כי גם לאחר רכישת העיתון, הובטחה להם עצמאות עיתונאית. בנוסף מקור ראשון מורכב משדרה עיתונאית ותיקה שיודעת מה היא עיתונות ועמידה בלחצים. עוד הם מציינים כי אין סיבה לחשוב שתחת 'ישראל היום' תהיה פחות עצמאות עיתונאית מאשר תחת כל מו"ל אחר, וכי כלל לא ברור אם בסמכות הממונה לעסוק בעניין שכן לא מדובר בסוגיה עסקית. הדגש העיקרי שהובהר לגילה הוא שהעיתון נמצא כעת על שעון עצר עד ליום חמישי בערב, וכי הוא חייב לאשר את העסקה כדי ש130 שכירים ועוד עשרות עובדי פרילאנס לא יאבדו את פרנסתם.

  לצד מחאת העובדים, התפרסמה הבוקר בשער עיתון "מקור ראשון" מודעת תמיכה בעובדים ובקריאה לאישור העסקה על ידי עשרות אנשי רוח, עשייה ותקשורת, המורכבים משמות בולטים ומכל מגוון העמדות והדעות בישראל. במסמך נכתב כי "על הממונה לקבל החלטה מהירה. במצב שנוצר אנחנו קוראים לממונה לאשר את העסקה, שכן ספק אם העיתון יוכל לשרוד את תקופת העמדתו המחודשת למכירה."  0 תגובות