מעבר לאתר המותאםבנט: עידן אוסלו מתקרב לסופו

דוד קורצווייל No Comments on בנט: עידן אוסלו מתקרב לסופו
16:53
03.04.20
קובי פינקלר No Comments on בצה"ל לוקחים פיקוד על ב"ב: "נבצע בדיקות מקיפות ונעביר חולים למלוניות"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נפגש בצהרים עם כתבים זרים ואמר להם כי, "עידן אוסלו מתקרב לסופו. לעידן החדש קוראים 'העידן הריאלי'".

לדברי בנט, "בעידן הריאלי אנחנו צריכים ללמוד לחיות בדו קיום. כל מי שמסתכל על המציאות מבין שאנחנו לא נגיע להסכם שלום בעתיד הנראה לעין, ואנחנו צריכים לחשוב מה כן לעשות. חייבים להגביר את ההשקעות בכלכלה, באיכות החיים, בעצמאות השלטונית של הפלסטינים ולהחיל ריבונות על השטחים בהם חיים ישראלים ביו"ש ולהציע אזרחות מלאה לפלסטינים שחיים בשטח C".

בהמשך דברו קרא בנט לעצמאות השלטונית "אוטונומיה על סטרואידים" והוסיף כי, "מה שיקרה בשטחים שלא יסופחו, שטחי A וB זה שהפלסטינים ישלטו בעצמם בסוג של 'אוטונומיה על סטרואידים'. זה הכי טוב שאפשר היום", ציין.

עוד הוסיף ואמר בנט על נושא הסיפוח: "ישראל סיפחה פעמיים: פעם אחת לאחר מלחמת ששת הימים, שסיפחנו את מזרח ירושלים וב- 81' סיפחנו את רמת הגולן. יש כמה שרים בממשלה, לא רק במפלגה שלי, שתומכים ברעיון של סיפוח הדרגתי על חלקים משטחי C או על כולם. זאת עדיין לא העמדה הממשלתית, אבל הפלסטינים הלכו בצעד חד צדדי ואני חושב שגם אנחנו צריכים לפעול באופן חד צדדי".

בנט עקץ: "אני יודע שזה לא מושך כמו ה'פתרון המושלם' של שתי מדינות לשני עמים – אבל זאת המציאות. אנחנו חייבים לחיות ביחד. השלום הוא שלום בשטח, אין שם אהבה גדולה, אבל חיים ביחד וזאת המציאות. 'ותשקוט הארץ 40 שנה' (ספר שופטים). יום בישראל ללא מלחמה הוא יום טוב, בוא נקנה עוד ימים ללא מלחמות.

בנט התייחס להסכם פת"ח-חמאס ואמר: "חמאס ארגון ראדיקלי, קטלני, טרוריסטי שמוכר כך על ידי רוב העולם החופשי. הרגו מעל 1000 ישראלים ברחובות ישראל וכיוונו, בכוונה להרוג, אזרחים ישראלים חפים מפשע. האמנה של חמאס מגדירה במדויק את כוונות ואופיים של הארגון. ציטוט מתוך האמנה: "ישראל תתקיים ותמשיך להתקיים עד שהאיסלאם תשמיד אותה כפי שהיא השמידה אחרים לפניה".

"מנהיגי החמאס מתכוונים לדבריהם", הוא הדגיש. "רק שבוע שעבר הם ירו רקטות לעבר תושבי עוטף עזה. הם מפלים נשים, ורוצחים ותולים יריבים פוליטיים , מונעים חופש דת לנוצרים וחופש עיתונות. אנחנו לא ננהל מו"מ עם ממשלה שנתמכת על ידי חמאס. גם אם ממשלת חמאס-פת"ח תקבל את תנאי הקוורטט אנחנו עדיין לא ננהל איתה מו"מ- מדובר בממשלת בובות. אבל אם תנועת חמאס תסכים לקבל את התנאים, אז היא כבר לא יהיה חמאס. אך לדעתי זה לא יקרה.״0 תגובות