קשה לפרגן? כך הגיב ראש האופוזיציה אחר מבצע אנטבה

  פנחס בן זיו 3 Comment on קשה לפרגן? כך הגיב ראש האופוזיציה אחר מבצע אנטבה

  בראש המבצע המוצלח בשבת האחרונה עמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאישר את המבצע ועקב בדריכות אחר התקדמותה, אלא שבשמאל שכחו פתאום כי הוא הראש. מי שאשם לכאורה במחדלי השבעה באוקטובר לא זכאי לקרדיט על החילוץ ההרואי. ראש הממשלה לשעבר, בגין: "היום הזה בכל ליבנו לומר, ראש הממשלה, כל הכבוד"

  ראש הממשלה לשעבר, מנחם בגין צילום: אוסף התצלומים הלאומי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מתקשים לפרגן: לאחר המבצע המוצלח בבוקר יום השבת, בו חולצו ארבעה חטופים חיים משבי החמאס, בחר ראש האופוזיציה לפיד לברך את כלל העוסקים במלאכה מלבדד מי שעמד בראשה: "התרגשות גדולה עם קבלת הבשורות המשמחות", כתב לפיד.

  "‏נועה, שלומי, אלמוג ואנדריי. חיכינו לכם, ועדיין אנחנו מחכים לכולם. כולם. הרבה הערכה לכוחות הביטחון על מבצע נועז ואמיץ במשימה העליונה להחזיר את החטופים הביתה. אור גדול בתוך החושך הנורא". הודה לפיד, כשהוא 'שוכח' לציין את ראש הממשלה נתניהו.

  גם בסיקור המבצע בכלי התקשורת התקשו מאוד המגישים והכתבים לפרגן לנתניהו. לאחר חודשים ארוכים של קמפיין 'אתה הראש, אתה אשם', לפתע הוא נשכח מלב וכבר לא אחראי לנעשה תחת פיקודו.

  העיתונאי חיים לוינסון פרסם מחדש פוסט בו נכתב: "איזה מבאס לחזור מהשבי ולגלות שביבי עדיין ראש ממשלה", אחרים כתבו כי תרומתו של נתניהו לעסקה היא מזערית.

  איש התקשורת ינון מגל העלה הבוקר סרטון היסטורי של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין ז"ל: "יו"ר האופוזיציה בגין אחרי מבצע אנטבה ליצחק רבין: "ראש הממשלה, כל הכבוד!"

   

  וכך אמר בגין: "אנו נותנים כבוד היום בשם האומה כולה לצבאינו, לרמטכ"ל ועוזריו, למפקדים וחיילים, אשר הוכיחו כי אמנם כן, חודש דור המכבים בימינו. מבקש אני לומר שלכולם הזכות, אבל ראש ממשלה הוא ראש צוות".

  "ואולי בזכות הניסיון שהיה גם בחיי, יודע אני שראש צוות שם על שכמו עוד טיפה אחת של אחריות. ומי יודע איזה כובד לטיפה הזאת".

  "לכן היום אומר לראש הממשלה בשם האופוזיציה, השקפותינו שונות, אנו נמנים על מחנות שונים, בבית הזה עוד בוודאי יהיו ויכוחים בינינו, יסודיים, רציניים, אולי אף חריפים. אבל היום הזה בכל ליבנו לומר, ראש הממשלה, כל הכבוד".  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   מדהים איזה הבדל בין הדורות איזו רמה איזו אצילות איזה ניסוח שקט מוחלט במעמד איך זה נראה אז ואיך זה נראה היום .

  2. 2

   בגין – איש של כבוד. אדם משמו ומעלה. תמיד מאחד ולא מפרד

  3. 1

   ישתבח הבורא. נס גדול !!!!! כי זו ממש לא בעיה "להוריד" מסוק.. (ויכלו לההרג יהודי םרבים חלילה) ושלחו אליהם המחבלים ימ"ש המון טילים. לצערנו נהרג המפקד ארנון זמורה הי"ד אב לשתי בנות קטנות.