צה"ל ממשיך להתקדם: חילופי אש הבוקר במזרח רפיח

  קובי פינקלר No Comments on צה"ל ממשיך להתקדם: חילופי אש הבוקר במזרח רפיח

  הפלסטינים מדווחים על חילופי אש בין כוחות צה"ל למחבלים ברפיח. מדובר על אזורים חדשים בהם צה"ל טרם תמרן – מה שמלמד על התקדמות הכוחות הקרקעיים

  צילום: דובר צה"ל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ברפיח ממשיכה הפעילות של אוגדה 162, שכוללת השתלטות על כל ציר פילדלפי כולל החלק שקרוב לים. כוחות האוגדה ממשיכים לאתר מחסני נשק, בורות שיגור, מחבלים, ופירים ומנהרות במרחב ציר פילדלפי.

  הפלסטינים מדווחים הבוקר על חילופי אש בין טנקים ישראלים לפעילי חמאס בשכונת ח'רבת עדס בצפון רפיח וכן על תקיפות בשכונת מצבח הנמצאת צפונית לח'רבת עדס.

  לאחר שצה"ל ביסס את אחיזתו בחלקה הדרומי של רפיח, הצמוד לציר פילדלפי וכן הרחיב את שליטתו בציר החוף, ניכר כי הוא מתפנה להרחיב את ההישג לכיוון צפון.

   


  תצלום אווירי ממזרח העיר רפיח – לפני ואחרי פעולת צה"ל במקום

   

  ב'מהדורת הבוקר' דווח כי "בצה"ל מעריכים שעד סוף החודש תסיים אוגדה 162 את מרבית הלחימה העצימה ברצועה. צה"ל כבר שולט על ציר פילדלפי כולו ומקווים לסיים את כיבוש כל חלקי הרצועה, בהמשך יהיו פשיטות מבצעיות בסגנון יו"ש".

  בתוך כך, אוגדה 98 צפויה כבר בימים הקרובים לקבל משימות נוספות ברצועת עזה. "אנחנו מתקרבים לרגע שבו צה"ל יידרש רק לכסח דשא טרור ברצועת עזה עם כוחות מצומצמים באופן יחסי למה שקרה בתחילת המלחמה", אמר גורם בכיר.

  בצה"ל מבהירים שמעתה כל פעולה באזור, שלה התפתחויות בהיבטים מדיניים או ביטחוניים בלבנון – יש לבחון בראי איומים רב זירתיים יחד. לפי פרסומים זרים, בשבועיים האחרונים צה"ל תקף איראנים בסוריה, צירי הברחות אמצעי לחימה מאיראן ללבנון דרך סוריה.  0 תגובות