תקועים בין אלפי מחבלים: הדרמה שכמעט שיבשה את המבצע

  חדשות קול חי No Comments on תקועים בין אלפי מחבלים: הדרמה שכמעט שיבשה את המבצע

  פרטים חדשים על החילוץ: לאחר שרכב החילוץ של שלושת החטופים נתקע באמצע אחת הסמטאות של מחנה הפליטים נוסיראת בגלל תקלת גיר, והיה צורך לחלץ את החטופים והלוחמים באמצעות נגמ״ש מסוג נמ״ר – כעבור דקות ספורות – גם הנמ״ר נתקע בשטח. צה״ל נדרש להקפיץ במהירות רכבי חילוץ נוספים שהסיעו את החטופים והלוחמים אל מסוקי החילוץ

  צילום: ללא קרדיט

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הבוקר, עשרים שעות לאחר 'מבצע ארנון' בו הוחזרו ארצה ארבעה חטופים משבי החמאס, מתפרסמים בישראל פרטים חדשים על מבצע החילוץ: לאחר שרכב החילוץ של שלושת החטופים נתקע באמצע אחת הסמטאות של מחנה הפליטים נוסיראת בגלל תקלת גיר, והיה צורך לחלץ את החטופים והלוחמים באמצעות נגמ״ש מסוג נמ״ר – כעבור דקות ספורות – גם הנמ״ר נתקע בשטח.

  צה״ל נדרש להקפיץ במהירות רכבי חילוץ נוספים שהסיעו את החטופים והלוחמים אל מסוקי החילוץ.

  במהלך האש המסיבית שהופעלה לחיפוי במהלך החילוץ לאחור, יותר מ-10 מטוסי קרב היו באוויר בו זמנית, והטילו עשרות רבות של חימושים ופצצות.

  בין היתר, הותקפו גם המבנים שבהם הוחזקו החטופים. חיל האוויר ביצע ״הקש בגג״ כדי לפנות את האוכלוסייה, ואז השמיד את המבנים.

  כתבנו הצבאי קובי פינקלר דיווח ב'מהדורת הבוקר' בהגשת בצלאל קאהן ודוד חכם כי "לפני מספר שבועות כבר התחילו להתארגן ביחידות המובחרות למבצע ההרואי הזה. יש שהשוו אותו למבצע אנטבה. בכל פיסת מידע שנוספה – עדכנו את האימונים. ביום שישי קיבלו המפקדים תמונת מצב מדויקת אבל הלוחמים עדיין לא שמעו על פרטי המבצע כדי לשמור על עמימות מוחלטת".

  לדבריו: "השב"כ נתן מידע מדויק שבשעה אחת עשרה בבוקר מתקיימת שיא הפעילות במחנות המרכז, החילוץ של נועה ארגמני עבר במהירות שיא ובהצלחה מירבית. בו זמנית פרצו גם לדירה בו הוחזקו שלושת החטופים".

  נזכיר, כי במהלך המבצע נפצע באורח אנוש לוחם הימ"מ ארנון זמורה, ובהמשך נקבע מותו בבית החולים, הי"ד. ראש הממשלה החליט להנציח  את שמו ולכנות את החילוץ המוצלח 'מבצע ארנון'.  0 תגובות