כמו ערבים: הכניסה לשמואל הנביא – מגיל 30

  נתי קאליש 3 Comment on כמו ערבים: הכניסה לשמואל הנביא – מגיל 30

  הילולת שמואל הנביא: כמידי שנה רבים פוקדים את ציונו של שמואל הנביא סמוך לשכונת רמות בירושלים בימי היארצייט – השנה הוראה חריגה של השוטרים מנעה מהמוני יהודים להגיע למקום הקדוש

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  אם חשבנו שראינו הכל ביחסי משטרה – חרדים, הגיעה ההזייה הבאה וטרפה את הקלפים. כמידי שנה אלפי אנשים עולים לציונו של שמואל הנביא בירושלים בשני ימי היארצייט. השנה האירועים החל ברגל שמאל, עם חשש וחשדנות רבה כלפי המשטרה שהתנהגה באלימות חסרת רחמים כלפי החרדים במירון.

  כבר בשעות הראשונות החלו להיווצר עימותים בין שוטרים למתפללים במקום, לאחר שהמשטרה הכניסה מתפללים לתוך מתחם הציון למרות שסוכם כי הוא יהיה סגור. לאחר שהחלו להיכנס יותר מידיי המשטרה הוציאה אותם בכח, מה שהוביל להתפתחות עימותים ולסגירת המתחם לכל הלילה.

  לאחר מכן, שוב במהלך הצהריים פתאום הוחלט בפתאומיות לסגור את הציון למרות שלא הייתה במקום כמות גדולה של אנשים כלל.

  אמש פנו ל"קול חי" מספר אנשים שניסו לעלות לציון בשעת לילה מאוחרת ונדהמו לגלות שהכניסה למקום מותרת מגיל 30 ומעלה ובהצגת תעודת זהות.

  "אני מרגיש כאילו אני ערבי בהר הבית" סיפר ל"קול חי" אחד מהמתפללים שניסו לעלות. "אני גר בשכונת רמות, ומגיע בכל שנה להילולת שמואל הנביא, והשנה נמנע ממני מלהגיע עקב ההוראה ההזויה הזו של כניסה מגיל 30 ומעלה".

  שוחחנו במהלך היום עם גורם בכיר במקומות הקדושים שאמר כי מדובר בהחלטות מטורפות ולא אחראיות של המשטרה בשטח. "אני בהלם, היו פה זמנים שכמעט ולא היו אנשים, זה נראה שהם החליטו להילחם בציבור".

  פנינו למשטרה לקבל תגובה מי נתן את ההוראה ההזויה הזו להתייחס לחרדים כערבים בהר הבית, אך טרם קיבלנו תגובה.  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   מה הקב"ה רוצה מאיתנו… לא זוכים לבוא לצדיקים ולהתפלל על עם ישראל… הלוואי וזה הסוף של ההילולות ונזכה לראות את כל הצדיקים בתחית המתים השנה בע"ה!

  2. 2

   מחילה, אבל אני הרבה פחות מגיח שלושים ונכנסתי חלק והכל עבר בשלום ב"ה!!
   היינו אתמול בלילה, היה רגוע, הכל התנהל על מיי מנוחות.. חבל שבגלל התקשורת או בגלל כמה קיצונים שיותרים בלאגן ורעש תקשורתי גדול- אווירת הטהרה שבהילולא ניפגמת!!
   נכון, ישנם הפרות סדר ויש להם גם מחירים (ממש לא מצדיקה כל תגובה וכל מחיר..), אבל זו ממש לא התנהגות גורפת עם כלל האוכלוסיה העולה לציון כזה או אחר ביום ההילולא..

  3. 1

   עוד לא הבנתם שכל שוטר מלך ואין שום משמעות מעשית לישיבת החכי"ם החרדים בקואליציה מלבד חלוקת ג'ובים ?