מתחילים מבארי: צה"ל מתחיל להציג את תחקירי המחדל

  איתי גדסי No Comments on מתחילים מבארי: צה"ל מתחיל להציג את תחקירי המחדל

  צה״ל יחל להציג בחודש הבא את תחקירי המחדל והקרבות ב-7 באוקטובר: 40 מוקדי תחקיר, הקרב על בארי יוצג ראשון. בצה"ל בחנו וממשיכים לבחון מה קרה לאורך גבול הרצועה החל מ-2018 בהיבטים שונים – אלה שהובילו בסופו של דבר לכישלון הגדול ולפרוץ המלחמה

  צילום: פנחס בן זיו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לא מחכים לוועדת החקירה: בצה"ל מתחילים בתחקור האירועים שהובילו למלחמה בעצימות גבוהה. מדובר במבחן גדול עבור צה"ל בהקשר של אמון הציבור, על רקע שורת המחדלים שהובילה לאירועי 7 באוקטובר.

  בתחילת יולי יחלו להציג לרמטכ"ל הרצי הלוי את התחקירים שעליהם עבדו בצה"ל עד לנקודה הזו, כשנקודת הייחוס שנקבעה לתחילת התחקירים היא 2018. בצה"ל בחנו וממשיכים לבחון מה קרה לאורך גבול הרצועה החל מ-2018 בהיבטים שונים – אלה שהובילו בסופו של דבר לכישלון הגדול ולפרוץ המלחמה.

  במוקד התחקיר: התפתחות שיטות איסוף המודיעין מול חמאס, תפיסת ההגנה הישראלית ומנעד התוכניות האופרטיביות שתוכננו מול האיום מרצועת עזה. זהו התחקיר הראשון, והוא יעסוק בסוגיות כמו בניין הכוח, הפעלת הכוח וההחלטות המבצעיות שהתקבלו עד ליל 7 באוקטובר – והוא יהווה בסיס להמשך התחקירים. בצה"ל מתכננים לארוז את כל התחקירים מהסוג הזה תוך שישה עד שמונה שבועות, כמובן כתלות בהתפתחות המלחמה בגזרות השונות – עזה ולבנון.

  על פי הפרסומים, התחקיר הראשון שיפורסם, כך על פי הערכת גורמים בצה"ל, הוא תחקיר הקרבות בקיבוץ בארי והוא צפוי להתפרסם בשבוע השני של יולי. כדי לתחקר קרב כזה צריך לגבות עדויות משלל גורמים שהיו מעורבים בו בזמנים שונים ובמוקדים שונים: ימ"מ, השב"כ, חיל האוויר, מפקדים שהגיעו לשטח וכמובן הקהילה המקומית.  0 תגובות