העדויות ממירון מזעזעות: "אמא כבר אמרה שמע ישראל"

  נתי קאליש 1 Comment on העדויות ממירון מזעזעות: "אמא כבר אמרה שמע ישראל"

  העדויות הקשות ממירון ממשיכות להיחשף על ידי האנשים שחוו אלימות חסרת מעצורים בל"ג בעומר תשפ"ד. בנה של אחת הפצועות מתאר את מה שקרה לאימו על הר מירון: "שוטרת הטיחה אותה לרצפה, יש לה דימום בראש, היא כבר אמרה שמע ישראל וחשבה שלא תשרוד"

  צילום: ללא קרדיט

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ל"ג בעומר תשפ"ד כבר עבר, אך יש אנשים שלא ישכחו אותו לנצח. הכאבים והמכות שחטפו משוטרים אלימים טרם חלפו, וזה עוד לפני הפציעה הנפשית.

  אחת הפצועות מאלימות השוטרים במירון, היא גברת מבוגרת כבת 65 מירושלים, שעד לרגע זה סובלת ייסורים ממה שחוותה. בנה אבי גאלאן, איש כוחות החירום והביטחון, שוחח עמנו ותיאר את מה שאמו עוברת מאז נפצעה על ידי שוטרת.

  "אמא שלי כבת 65, אישה מבוגרת שמקושרת מאוד לרבי שמעון, הגיעה למירון כשבוע לפני ל"ג בעומר כשמירון הייתה פתוחה לציבור" פותח אבי את השיחה. "היא עולה למירון כל שנה כמה ימים לפני ל"ג בעומר, והרבה פעמים במשך שנה להתפלל בציון הרשב"י".

  "אמא שלי, אישה מבוגרת שלא מחוברת לתקשורת, ולא יודעת כל מה שקורה" הןא מספר ל"קול חי". "אך היא הבינה שהמתחם של הציון סגור השנה, בגלל שהיא ראתה הרבה שוטרים במקום".

  "היא לא ניסתה כלל להיכנס לציון. היא הגיעה סמוך לשקיעה בל"ג בעומר להתפלל במקום קרוב לציון, ועמדה עם קבוצת נשים שהתפללו במקום מבלי לנסות כלל להיכנס לציון שהיה סגור".

  "פתאום הגיעו שוטרות של מג"ב שאמרו להן להתפנות ללמטה. אמא שלי החלה לרדת למטה מבלי שום התנגדות. כשאמא שלי עברה על יד זק"א שזה ירידה מאוד חדה, היא ניסתה להגיע למדרכה כי היא חששה מדחיפות. במהלך הירידה היא דיברה עם שוטרת סמויה שדחקה בהן לרדת במהירות".

  "תוך כדי השיחה, פתאום משום מקום הגיעה שוטרת מג"ב ודחפה אותה והטיחה אותה לרצפה בברוטליות. ברגעים הראשונים היא לא הבינה מה קרה. לאחר מכן היא סיפרה, לי שהיא הייתה בטוחה שהיא נפגעה קשה, וכבר החלה לומר שמע ישראל".

  "מייד כשזה קרה לא נתנו לאנשי ההצלה לגשת לטפל בה. רק לאחר שהם הבינו שהיא מדממת נתנו לכוחות ההצלה לגשת לטפל כשהם עצמם פשוט התקדמו הלאה והתעלמו ממנה לחלוטין".

  "משם היא פונתה לבית החולים זיו שם גילו שיש חשד לזעזוע מוח. עשו צילום סי.טי. וראו שיש דימום משמעותי בראש" הוא ממשיך ומספר. "לאחר 24 שעות עשו לה סי.טי. נוסף וראו שיש שיפור, ואז היא שוחררה להמשך מעקב".

  "מלבד זאת היא נפצעה בפנים, וירד לה דם. וגם קיבלה מכות יבשות. אמא שלי לא חזרה לעצמה, היא אמורה לעבור סדרת טיפולים ומעקבים, ולפניה תהליך החלמה ארוך גם מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית".

  "פנינו למח"ש, כדי להגיש תלונה. התאריך שנתנו לנו זה רק יום חמישי הקרוב, כשבועיים לאחר המקרה. כשבשעה זו השוטרת האלימה מסתובבת חופשי. זה זמן מספיק לשבש דברים" הוא אומר ל"קול חי".

  "כאיש שמשרת בגופי ההצלה והביטחון, אני אומר שהמשטרה כגוף שצריך לבצע את העבודה שלו עושה את זה כמו שצריך" אומר אבי. " אבל דווקא בתור איש ביטחון אני לא מבין איך קורה דבר כזה ששוטרת עושה דבר כזה חמור. או שהשוטרת פשוט פעלה משנאת חרדים ולקחה את החוק לידיים שזה חמור, או שהייתה הוראה מלמעלה להשתמש באלימות קשה שזה חמור ביותר. מישהו צריך לתת את הדין"

  אנחנו נמשיך ונעקוב אחרי הסיפור הזה, ואחרי סיפורים נוספים שהגיעו למערכת. ונשאל שוב: מי נתן את ההוראה להכות חרדים במירון?  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   קלגסי ערב רב ימש"ו מתקופת
   לפידבנט ברלב והאחים המוסלמים