המפלגות החרדיות בעד עסקת חטופים? "טעות של אוסלו"

  פנחס בן זיו 5 Comment on המפלגות החרדיות בעד עסקת חטופים? "טעות של אוסלו"

  לאחר נאומו של הנשיא ביידן בו הציג את המתווה להסכם מול החמאס: מהי עמדת המפלגות החרדיות? השר גולדקנופף הצהיר אתמול כי יתמוך בעסקה ודיווחים מכיוון ש"ס מלמדים כי השר דרעי תומך בעיסקה. השר עמיחי אליהו עקץ הבוקר את העמדה החרדית כשהוא מזכיר את אוסלו. מה אומרים בדגל התורה על העסקה? וגם, רובם המוחץ של מאזיני 'קול חי' הכריעו בסקר מיוחד – התוצאות המלאות

  ישיבת סיעת יהדות התורה, ארכיון. צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  ארבעה ימים לאחר נאומו של נשיא ארצות הברית ביידן בו פרס את מתווה העסקה בין ישראל לחמאס, ומפת העמדות במגזר החרדי הולכת ומתבהרת. בעוד הציונות הדתית ועוצמה יהודית מתנגדים בחריפות למהלך ואף מאיימים בפירוש בפירוק הממשלה, בשמאל מחבקים את המתווה וקוראים לראש הממשלה לאשר את המהלך.

  נתניהו עצמו התחמק מעמדה ברורה. לאחר נאומו של ביידן פרסם תגובה בה אמר כי "ישראל תמשיך להתעקש על עמידה בתנאים אלה לפני שניתן יהיה להגיע להפסקת אש קבועה. הרעיון שישראל תסכים להפסקת אש קבועה לפני קיום התנאים האלה, אינו מתקבל על הדעת".

  ובמפלגות החרדיות: אגודת ישראל הייתה הראשונה להכריז על החלטתה בעניין. השר יצחק גולדקנופף כתב אתמול בחשבונו ברשתות החברתיות: "אמרתי היום לנציגי משפחות החטופים, כי עמדתנו היא שאין דבר גדול יותר מערך החיים וממצוות פדיון שבויים, מפני שקיימת סכנה אמיתית ומוחשית לחייהם. לפיכך, כל הצעה שתביא לשחרור החטופים, אנחנו נתמוך בה". האם השר מאיר פרוש יחליט אחרת? והאם הדברים נכתבו לאחר התייעצות עם אדמו"רי מועצת גדולי התורה? העניין טרם הובהר.

  ובש"ס: ב'מהדורת הבוקר' חשף דוד חכם שבמפלגה שיגרו אמש מספר בלוני ניסוי כדי לבדוק את דעת הקהל בסוגיה. עד כה טרם הוציאו הודעה רשמית אך ניתן לחוש כי דרעי תומך נלהב של העסקה ואף מקדם אותה מאחורי הקלעים.

  המפלגה היחידה שנמנעת עד כה מכל עמדה בנושא היא 'דגל התורה'. גורמים מסרו ל'קול חי' שהנושא יעלה בקרוב על שולחנם של גדולי ישראל שיקבלו את ההחלטה האם לתמוך או להתנגד לעסקה. נזכיר שבניגוד לש"ס ואגודת ישראל – לדגל התורה אין זכות הצבעה בממשלה ולפיכך התמיכה שלהם תהיה סמלית בלבד.

  ומה הציבור חושב? סקר מאזינים שנערך היום ב'מהדורת הבוקר' קבע כי רוב מוחץ מהציבור מתנגד לעסקה כפי שהיא. לשאלה "האם אתם בעד הסכם לשחרור חטופים, עצירת המלחמה והשארת החמאס על כנו?" ענו שמונים ושמונה אחוז מהמאזינים כי הם מתנגדים, ורק שניים עשר אחוז ממאזיני 'קול חי' הביעו תמיכה בהסכם.

  ולסיום, בראיון במהדורה, עקץ שר המורשת עמיחי אליהו את הסיעות החרדיות ואמר: "לא מאמין שיש מישהו במפלגות החרדיות שיחזור על הטעות של אוסלו". האזינו  5 תגובות

  מיין תגובות
  1. 5

   מקווה מאוד שלא ילכו עם עסקה שמשאירה את המחבלים וחמאס חיים.

  2. 4

   אם גולדקנופף לא מיצג אותך תעשה ליק אחרת תן -ליק

  3. 3

   חשוב להבין שה'עיסקה' היא לא חטופים תמורת מחבלים אלא קצת יהודים תמורת הרבה יהודים. אין סמכות לאף אחד להצביע בעד שפיכות דמים ענקית עתידית ואף אחד שעושה כך לא ראוי לייצג את ציבור שומרי התורה חפצי החיים.

  4. 2

   קיימת סכנה אמיתית ומוחשית ממש עכשיו !!!! לכל עמעשראל ומדינת ישראל.
   הארץ שרופה. הדרום לא בטוח כלל. על איזו מצווה אתם מדברים בכלל? להרוג עוד 1000 חיילים חו ועוד משפחות ירצחו ויעלמו ..זה לא פיקוח נפש
   ופדיון כל מדינת ישראל ששבויה כעת בידי חמאס ביידן ועבודה זרה.. מצפחאה על הרב הזה

  5. 1

   זו שאלה שאך ורק גדולי ישראל יכולים לענות עליה.