שריפות ענק משתוללות בצפון כתוצאה מפגיעת רקטות

  פנחס בן זיו No Comments on שריפות ענק משתוללות בצפון כתוצאה מפגיעת רקטות

  עשרות צוותי כיבוי פועלים כבר למעלה מעשרים שעות בניסיון להשתלט על גל שריפות שמתפשט במהירות בצפון הארץ, כתוצאה מפגיעת רקטות ששוגרו מלבנון. לוחמי האש חסרי אונים למול הלהבות המכלות בתים רבים בקרית שמונה ובמוקדים נוספים. לפחות אחד עשר נפגעו באורח קל כתוצאה משאיפת עשן וכוויות בדרגות שונות. נציב הכבאות רב טפסר אייל כספי טען במהלך הלילה: "האירועים מנוהלים באחריות ובמקצועיות ולא נשקפת סכנה לציבור" | האם כך הם אכן פני הדברים?

  צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  עשרות צוותי כיבוי ממחוז חוף וממחוז מרכז, וגם כבאים של פיקוד העורף, הגיעו החל מחצות הלילה לצפון כדי לתגבר את הכוחות שפועלים לכיבוי השריפות שמשתוללות כבר שעות ארוכות בעשרות מוקדים שונים.

  בקריית שמונה פועלים 13 צוותי כיבוי, בעמיעד שבגליל העליון פועלים 10 צוותים, וכאמור, שבעה צוותים נוספים בדרכם למקום.

  מוקדם יותר דווח בקריית שמונה על שישה פצועים באורח קל כתוצאה מהלחימה נגד האש.

  הסיבות לשריפות בצפון: קריית שמונה – נפילת רקטה. ‏קרן נפתלי – כטב״מ ששוגר אף הוא מלבנון. עמיעד – לא ידוע. מבוא חמה – כטב״מ. תל סאקי – ככל הנראה רקטה או רסיסי יירוט. צפת – חשד להצתה. כפר גלעדי – זליגה מקרית שמונה.

   

   

  כבישים רבים נחסמו לתנועה, ביניהם כביש 85 שמחבר את הגליל למרכז המדינה.

  השריפה המתפשטת מאיימת גם על בסיס צה"ל במרגליות.

  בשעה 3:30 לפנות בוקר הוציאה לשכת ראש הממשלה הודעה חריגה בה נאמר כי ראש הממשלה קיים הערכת מצב עם ראשי זרועות הביטחון לגבי ההתפתחויות בצפון הארץ.

  על פי ההודעה, ראש ממשלה קיבל תמונת מצב מהרשות הארצית לכבאות והצלה על הפעילות לכיבוי השריפות.

   

   

  מדוברות כבאות והצלה לישראל נמסר: עשרות צוותי לוחמי אש יחד עם כוחות סיוע פועלים לכיבוי השריפות בצפון, אין סכנה לחיי אדם ולבתים. מערך הכבאות פועל בעוצמה להגן על היישובים ועל רכוש.

  נציב הכבאות רב טפסר אייל כספי עוקב מקרוב אחר פעילות הכוחות במקום. לפני מס דק קיים הערכת מצב וציין כי האירועים מנוהלים באחריות ובמקצועיות ולא נשקפת סכנה לציבור.

  להלן תמונת מצב שריפות באזור הצפון נכון לשעה 6:00 בבוקר: עמיעד: במהלך הלילה ולאחר למעלה מ-9 שעות לחימה באש, הגיעו צוותי הכיבוי לשליטה בשריפה שפרצה סמוך לעמיעד.

   

   

  18 צוותי כיבוי ממחוזות צפון, חוף ומרכז פעלו להשגת שליטה באש לצד כוחות מרט״ג, קק״ל, צה״ל ומשטרת ישראל.

  עם אור ראשון הוזנקו 4 מטוסים מטייסת הכיבוי האווירית ״אלעד״ שסייעו לצוותי הכיבוי להגיע לשליטה באש.

  מפקד האירוע, מפקד תחנת טבריה, טפסר משנה בוריס אייזנברג: ״הצוותים פעלו במהלך הלילה בעצימות גבוהה ובנחישות רבה במשך שעות ארוכות. פעלנו לבלום את השריפה ב-4 גזרות והגענו לשליטה בכל הגזרות. ניתן להעריך כי השריפה כילתה כ-4000 דונם".

   

   

  קריית שמונה וכפר גלעדי: לאורך כל הלילה ביצעו לוחמי האש פעולות כיבוי ובלימה לשריפה ממש על קו הבתים בקריית שמונה ובכפר גלעדי. יחד עם צוותי הכוננות של כפר גלעדי עצרו הכוחות את האש ומנעו את התפשטות השריפה אל תוך הבתים.

  קרן נפתלי: גם בשעה זו פועלים 4 צוותי כיבוי בשריפה שפרצה אתמול בשעות הצהריים בכדי להשתלט על השריפה.

  לצד צוותי הכיבוי ממחוז צפון פועלים גם מס צוותים ממחוז חוף וממחוז מרכז וכן כבאים כתומים של פיקוד העורף אשר מתגברים את הכוחות ומסייעים במאמצי הכיבוי.

   

   

  לצד זאת, דובר צה"ל מודיע כי כוחות צה״ל משתתפים במאמצי כיבוי השריפות בצפון. לוחמי גדוד הכבאות של פיקוד העורף פועלים בשטח ומסייעים לכוחות הכיבוי. הכוחות השיגו שליטה על מוקדי השריפות, ובשלב זה לא נשקפת סכנה לחיי אדם.

  מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, מגיע כעת לתחנת כיבוי אש בקרית שמונה.

  שישה לוחמי מילואים נפצעו באורח קל כתוצאה משאיפת עשן ופונו לבית החולים, משפחותיהם עודכנו.  0 תגובות