בן גביר תוקף את ההסכם: "נתניהו, מה יש לך להסתיר?"

  חדשות קול חי No Comments on בן גביר תוקף את ההסכם: "נתניהו, מה יש לך להסתיר?"

  "אדוני ראש הממשלה, מה יש לך להסתיר? אם העסקה היא אינה מופקרת ואינה כוללת התחייבות לסיום המלחמה למיטוט חמאס – מדוע אתה מסרב להציג לי אותה?": השר בן גביר תוקף את ראש הממשלה ברקע המגעים להסכם מול החמאס אותו הציג הנשיא ביידן: "הסיבה להסתרות והמריחות יכולה להיות רק אחת: מדובר בטיוטה של עסקה מופקרת"

  צילום: ללא קרדיט

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  המגעים לעסקה שהציג הנשיא ביידן: השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר מסר הצהרה בפתח ישיבת הסיעה בה תקף את העסקה ואת ראש הממשלה נתניהו: "ביום שישי בערב, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נשא נאום והציג עסקה, כביכול בשמה של מדינת ישראל. פרטי העסקה, כפי שהוצגו על ידי הנשיא ביידן, מלמדים כי מדובר בעסקה שמשמעותה כניעה של ישראל וסיומה של המלחמה ללא השגת יעדה העיקרי של השמדת החמאס".

  בן גביר סיפר: "בצאת השבת, ביקשתי לשוחח עם ראש הממשלה. בשיחה שהתקיימה בינינו, ראש הממשלה טען כי ההסכם הוא אינו כפי שהוצג בידי ביידן, וכי לא תהיה עסקה מופקרת וסיום המלחמה ללא מיטוט החמאס. ביקשתי ממנו לצפות בטיוטת ההסכם, והוא הסכים ואמר שאגיע ללשכתו על מנת שאראה בעיניי את הטיוטה".

  "ביום ראשון, הגעתי ללשכת ראש הממשלה, על מנת לצפות בטיוטה. שם האירוע התחיל להיות משונה: עוזריו טענו בפניי כי הוא עסוק כרגע ואינו יכול להתפנות, כאשר אחד מהם פלט: "איזו טיוטה? אין טיוטה". עוזר אחר אמר "אה, יש טיוטה, תגיע מחר לראות אותה" הפעם, תיאמנו שעה שנקבעה להיום בבוקר, על מנת שאצפה בטיוטה".

  "גם הבוקר הגעתי ללשכת ראש הממשלה, ושם, שוב, סירבו להציג בפניי את טיוטת ההסכם. אחרי זה, התקשר אליי ראש המל"ל, צחי הנגבי, וביקש "להסביר לי את הקווים עליהם סיכם הקבינט הקטן". חזרתי על דרישתי לצפות בעיניי בטיוטת ההסכם, אך לתדהמתי ראש המל"ל הכחיש כי קיימת טיוטה כזו".

  "אני מזכיר שוב: בשיחה ביני לבין ראש הממשלה, הוא הסכים שאגיע ללשכתו ואצפה בטיוטה. מאז חלפו 48 שעות, שכללו רק מריחות, והרבה עמימות. ואני שואל: אדוני ראש הממשלה, מה יש לך להסתיר? אם העסקה היא אינה מופקרת ואינה כוללת התחייבות לסיום המלחמה למיטוט חמאס – מדוע אתה מסרב להציג לי אותה?".

  "הסיבה להסתרות והמריחות יכולה להיות רק אחת: מדובר בטיוטה של עסקה מופקרת, כפי שהוצגה בידי נשיא ארצות הברית – שכעת יש ניסיון לעשות לה תהליך של הלבנה. לכן אני חוזר על דבריי ואומר לראש הממשלה: אם תחתום על עסקה מופקרת שתביא לסיום המלחמה ללא מיטוט החמאס, עוצמה יהודית תפרק את הממשלה".

  תוך כדי נאומו של בן גביר, פרסם נתניהו סרטון בו הבהיר: "אנחנו מתעקשים שאנחנו נשלים גם את זה וגם את זה. זה חלק מהמתווה, זה לא משהו שאני מוסיף עכשיו, זה לא משהו שאני מוסיף כי לחצו עליי בקואליציה, זה משהו שסיכמנו עליו בקבינט המלחמה פה אחד".  0 תגובות