דיווח מצרי: חמאס אישר את מתווה ביידן להפסקת המלחמה

  אתר קול חי No Comments on דיווח מצרי: חמאס אישר את מתווה ביידן להפסקת המלחמה

  שר החוץ של מצרים מאשר כי ארגון הטרור חמאס נתן תשובה חיובית לעסקה שהציג ביידן בסוף השבוע האחרון. עסקה בת שלושה שלבים שתביא לסיום המלחמה. לדבריו, המתווכות מחכות לתשובה ישראלית למתווה המוסכם. השר בן גביר זומן הבוקר לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחר מכן יערוך פגישה עם חברי מפלגתו

  חמאס סוהרים יחידת כתר שב"ס דרום יחידה מיוחדת פעילות חרבות ברזל נוחבה צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  המגעים לעסקת חטופים: שר החוץ של מצרים מאשר כי ארגון הטרור חמאס נתן תשובה חיובית לעסקה שהציג ביידן בסוף השבוע האחרון. עסקה בת שלושה שלבים שתביא לסיום המלחמה. לדבריו, המתווכות מחכות לתשובה ישראלית למתווה המוסכם.

  סיעת עוצמה יהודית תתכנס בצוהריים לישיבה בעניין המשך המגעים להשבת החטופים. זאת לאחר שיושב ראש המפלגה השר בן גביר זומן הבוקר לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כתבנו בכנסת מוטי הלפרין מוסר כי בגישה צפוי ראש הממשלה להבהיר לשר בו גביר כי העסקה המתגבשת אינה כוללת את סיום המלחמה כמו שהציג הנשיא האמריקני בסוף השבוע האחרון.

  שר הביטחון יואב גלנט שוחח עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן, והבהיר לו  כי כל עסקה לגבי רצועת עזה חייבת לכלול פירוק של חמאס כרשות שולטת וצבאית.
  כך השר גלנט.

  כזכור, בליל שבת, נשא הנשיא ביידן נאום בו חשף מתווה שהוצע לישראל ולחמאס, בדרך לעסקת חטופים וסיום המלחמה. לדבריו: ישראל מציעה הסכם כולל בן 3 שלבים: שלב ראשון בן 6 שבועות: הפסקת אש מלאה ומוחלטת, נסיגה ישראלית מהאזורים המאוכלסים וממסדרון נצרים עם חזרת עזתים לצפון הרצועה, שחרור חלק מהחטופים בתמורה למאות אסירים פלסטינים, והגדלת היקף הסיוע ההומניטרי ל-800 משאיות ביום. שלב שני: החזרת כל החטופים, כולל החיילים והגברים, ודיונים על הפסקת אש ארוכה.
  לדברי ביידן: "בשלב הזה של המלחמה, אחרי 8 חודשים, ישראל מיגרה את חמאס. חמאס כבר לא מסוגל לבצע מתקפה כמו ב-7 באוקטובר". עוד אמר ביידן: "ההסכם הזה יכול גם לכלול נורמליזציה פוטנציאלית עם ערב הסעודית. ישראל תוכל להיות חלק מרשת כלכלית ביטחונית נגד איראן. זה יכול להביא עתיד טוב יותר".

  על אכיפת ההסכם אמר ביידן: קטאר מחויבת שחמאס יעמוד בהסכם ולא יפעל צבאית. ארה״ב תוודא שישראל תעמוד בהתחייבויותיה. לדבריו: "אני יודע שיש מי שלא יסכימו עם התוכנית הזאת, ויקראו להמשך המלחמה. חלק מהקואליציה, הם הבהירו שהם רוצים לכבוש את עזה ולהילחם שנים, והחטופים לא בראש סדר העדיפויות שלהם. אני מפציר בממשלת ישראל לעמוד מאחורי העסקה. חייבים לתת לצוות המו״מ את המנדט לשאת ולתת".

  ביידן: ״כל מי שרוצה שלום עכשיו חייב לפעול כדי שהעסקה הזו תתממש. הגיע הזמן שנעבור לשלב חדש, שהחטופים יחזרו הביתה, לישראל יהיה ביטחון והסבל יסתיים. הגיע הזמן שהמלחמה הזו תסתיים".

     0 תגובות