"זו ההצעה שישראל העבירה לחמאס, אבל ביידן תיבל את זה"

  בצלאל קאהן ודוד חכם No Comments on "זו ההצעה שישראל העבירה לחמאס, אבל ביידן תיבל את זה"

  "אלו פרטי העסקה מפי כאלו שלא מכירים את הגורמים באזור": ראש חטיבת השבויים והנעדרים לשעבר במוסד, רמי איגרא טוען במהדורת הבוקר כי ההצעה שהעלה נשיא ארה"ב ביידן לא תצא לפועל: "החמאס לא מאמין שנאפשר לו לחזור לשלטון, ובצדק. אם העסקה הזו תתקיים היא ניצחון מוחלט לג'יהאד. חמאס מגיע לעסקה כמנצח בגלל החטופים ובגלל שאנחנו מתייחסים לחטופים רגשית ולא רציונלית"

  צילום: פרטי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הצהרת ביידן על כי  ישראל הציעה הסכם כולל בן שלושה שלבים לסיום המלחמה, ממשיכה לעורר הדים. ביידן טען כי בשלב הראשון שייערך שישה שבועות תתקיים הפסקת אש מלאה ומוחלטת, נסיגה ישראלית מהאזורים המאוכלסים וממסדרון נצרים עם חזרת עזתים לצפון הרצועה, שחרור חלק מהחטופים בתמורה למאות מחבלים פלסטינים שעצורים בישראל, והגדלת היקף הסיוע ההומניטרי ל-800 משאיות ביום. ובשלב הבשני יוחזרו כל החטופים, כולל החיילים והגברים, ויערכו דיונים על הפסקת אש ארוכה

  בראיון הבוקר עם ראש חטיבת השבויים והנעדרים לשעבר במוסד, רמי איגרא לבצלאל קאהן ודוד חכם במהדורת הבוקר: "לכאורה זו ההצעה שישראל העבירה לחמאס, ביידן תיבל את זה קצת יותר. מבחינתה חמאס יחזור לשלטון ברצועה ובתמורה הוא יעזוב את האידאולוגיה הג'יהדיסטית – השמדת מדינת ישראל והקמת חליפות איסלאמית. הזיה, פרטי העסקה נשמעים מפי אנשים שלא מכירים את האידאולוגיה הרצחנית גם. גם העובדה שקטאר עומדת מאחורי זה מקוממת".

  איגרא העריך כי העסקה לא תתקיים: "אם היא תתקיים זה לא רק ניצחון לישראל על החמאס, אלא ניצחון על הציביליזציה המערבית ובמקרה כזה אנחנו עומדים בפני אינתיפאדה שכמוה לא הכרנו, הציבור בישראל לא זוכר את האוטובוסים שהתפוצצו וגם אירועי הטבח בעוטף ישראל עלולים לחזור. לכן אני חושב שגם בישראל לא ייתנו לזה יד, וגם החמאס יפיל את העסקה, הוא לא מאמין שנאפשר לו לחזור לשלטון, ובצדק. חמאס מגיע לעסקה כדורש, כמנצח, למרות שפוררנו אותו ואנחנו ממשיכים לשבור אותו, גם בגלל החטופים שבידו מוחזקים כנשקק אסטרטגי, ובגלל שאנחנו מתייחסים לחטופים רגשית ולא רציונלית".

  "חמאס יושב בעזה ואין לו מה לדאוג, ולכן ישראל חייבת לעשות את הקפיצה הזאת באין ברירה וליצר חלופה לחמאס ברצועה, אנחנו חייבים לייצר ישות שלטונית פלסטינית חדשה, מפורזת וביחד עם הפלסטינים בארץ ישראל ובעזרת העולם. יש הבדל משמעותי בין פתח לחמאס, חמאס היא תנועה דתית ג'יהדיסטית וקיצונית, פתח היא תנועה לאומנית שאנחנו חיים איתה ביהודה ושומרון – יש לה רעות חולות אבל יש גם טובות וצריך לשדרג אותה" סיכם ראש חטיבת השבויים והנעדרים לשעבר במוסד, רמי איגרא בראיון במהדורת הבוקר.

  האזינו>>>  0 תגובות